Trwa ładowanie...

Donald Trump chciał uścisnąć rękę Agacie Dudzie. Tego się nie spodziewał

Na kilka chwil przed oficjalnym przemówieniem prezydenta USA na Placu Krasińskich doszło do zabawnego incydentu. Donald Trump i jego małżonka Melania witali się z polską parą prezydencką. Niestety przywódca najpotężniejszego państwa na świecie zapomniał o szczegółach protokołu dyplomatycznego, a niezręczną sytuację nagrały kamery telewizyjne.

Donald Trump chciał uścisnąć rękę Agacie Dudzie. Tego się nie spodziewałŹródło: Twitter
d47ptr0

Agata Duda pokazała, że o wiele lepiej zna się na zasadach dyplomacji niż prezydent Stanów Zjednoczonych. Podczas gdy Andrzej Duda podawał rękę Donaldowi Trumpowi, obie panie stały z boku. Kiedy nadeszła ich kolej do akcji wkroczył Donald Trump, który wyciągnął rękę do Agaty Dudy. Pierwsza dama zignorowała jednak dłoń prezydenta USA i - zgodnie z protokołem dyplomatycznym - przywitała się z Melanią Trump.

Niezręczność może wynikać z przyzwyczajeń Donalda Trumpa. Przypomnijmy, że Trump nigdy wcześniej nie był politykiem, a całe życie zajmował się biznesem. W kręgach biznesowych płeć nie ma bowiem znaczenia w kolejności podawania ręki. Pierwszeństwo w podawaniu dłoni mają osoby o najwyższej randze lub statusie.

d47ptr0

To nie pierwszy raz kiedy Trump ma problem z domyśleniem się, co należy do oficjalnego protokołu dyplomatycznego. Kilka miesięcy temu świat płakał ze śmiechu na widok podobnej sytuacji.

Uściski dłoni to znak firmowy Donalda Trumpa. Przy każdej okazji spotkania prezydenta USA z innymi przywódcami, świat czeka z zapartym tchem na to, w jaki sposób amerykański prezydent potraktuje dłoń swojego rozmówcy. Mamy dla was kompilację najlepszych uścisków Trumpa. Zobaczcie sami!

d47ptr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ptr0
Więcej tematów