Trwa ładowanie...

USA. Wkrótce wniosek o impeachment Trumpa. Padła data

USA. Demokraci pracują nad impeachmentem Donalda Trumpa. Wkrótce do Kongresu ma trafić wniosek ws. odwołania prezydenta z funkcji.
Share
USA. Będzie impeachment Donalda Trumpa?
USA. Będzie impeachment Donalda Trumpa?Źródło: ONS
d2mjc7c

Trwa dyskusja ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa. Demokraci deklarują mobilizację w swoich szeregach, by doprowadzić do procedury odwołania prezydenta z funkcji.

Warto przypomnieć, że Trump już raz był postawiony przez kontrolowaną przez Izbę Reprezentantów w stan oskarżenia. Uniewinnił go wówczas Senat.

W sobotę kongresmen stanu KaliforniaTed Lieu poinformował na Twitterze, że Demokraci w Izbie Reprezentantów USA w poniedziałek przedłożą artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Wcześniej takie informacje podawało CNN. Według stacji we wstępnym projekcie aktu oskarża się polityka o "podżeganie do powstania".

d2mjc7c

Zamieszki w Waszyngtonie: Piotr Mueller: USA, jako dojrzała demokracja, poradzą sobie

USA. Zamieszki w Waszyngtonie. Zwolennicy Trumpa wtargnęli na Kapitol

Informacje o planowanym wszczęciu procedury impeachmentu względem Donalda Trumpa pojawiły się już 6 stycznia po stłumieniu zamieszek na Kapitolu. Część urzędników administracji prezydenta USA podała się do dymisji. Już wtedy demokraci zagrozili Trumpowi konsekwencjami za uporczywe twierdzenie o "sfałszowaniu" wyborów prezydenckich, co mogło przyczynić się do podburzenia tłumu.

Wśród amerykańskich polityków pojawiły się także doniesienia o naciskach na wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a, by skorzystał z 25. poprawki, co pozwoliłoby na usunięcie Trumpa z urzędu. Ten ostatecznie poinformował, że nie sięgnie po takie środki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mjc7c

Podziel się opinią

Share
d2mjc7c
d2mjc7c
Więcej tematów