Trwa ładowanie...
dcadots
usa

USA. Wideo z akcji ratunkowej na statku Golden Ray. Straż przybrzeżna uratowała resztę załogi

W niedzielę u wybrzeży stanu Georgia w USA przewrócił się dwustumetrowy samochodowiec Golden Ray. Z pokładu ewakuowano wtedy 20 z 24 członków załogi. W poniedziałek służby ratunkowe dotarły do pozostałych czterech uwięzionych marynarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Udało się uratować czterech członków załogi uwięzionych na pokładzie Golden Ray
USA. Udało się uratować czterech członków załogi uwięzionych na pokładzie Golden Ray (East News, Fot: FR56856 AP)
dcadots

Straż przybrzeżna przeprowadziła skuteczną akcję ratunkową na pokładzie samochodowca Golden Ray. W poniedziałek rano czasu lokalnego służby dotarły do przewróconego statku. Ratownicy próbowali zbadać stabilność konstrukcji oraz odnaleźć i uratować pozostałych czterech członków załogi.

Uwięzieni mężczyźni uderzali w kadłub, aby dać znać gdzie się znajdują. Ich sygnały usłyszeli ratownicy. Akcja ratunkowa polegała na przewierceniu kadłuba statku w miejscu, gdzie uwięzieni byli Koreańczycy. Przez otwór podano im wodę i jedzenie, a następnie wydobyto ich na powierzchnię. Odwierty rozpoczęto ok. godziny 13, a o 15 udało się wydobyć na powierzchnię trzech członków załogi.

Uratowanie czwartego marynarza było nieco trudniejsze. Mężczyzna utknął za szkłem w pomieszczeniu kontrolnym. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem tuż przed godziną 18.

dcadots

USA. Wideo z akcji ratunkowej na pokładzie Golden Ray

W sieci pojawiły się nagrania z akcji ratunkowej na pokładzie Golden Ray. Widać na nich jak służby dostały się na statek, a następnie rozpoczęły wydobywanie uwięzionych członków załogi.

Na jednym z nagrań kapitan Reed, dowodzący akcją, podkreśla, że udana akcja na pokładzie Golden Ray to jeden z najlepszych dni w jego karierze.

Ogromny samochodowiec Golden Ray przewrócił się u wybrzeży USA w niedzielę 8 września. Z nieznanych przyczyn statek przechylił się o 80 stopni, po czym na jego pokładzie wybuchł pożar. Transportowcem podróżowało 24 członków załogi. Wśród nich było 13 obywateli Filipin, 6 Korei Południowej oraz jeden Amerykanin. Ich udało się uratować od razu. Pozostali czterej to Koreańczycy, których wyciągnięto na powierzchnię w poniedziałek.

Śledczy postarają się ustalić, dlaczego doszło do wypadku. Obecnie u wybrzeży Georgii trwa również akcja podnoszenia statku i próba niedoprowadzenia do skażenia środowiska.

Źródło: BBC

dcadots

Podziel się opinią

Share
dcadots
dcadots
Więcej tematów