Trwa ładowanie...

USA. Wideo z akcji ratunkowej na statku Golden Ray. Straż przybrzeżna uratowała resztę załogi

W niedzielę u wybrzeży stanu Georgia w USA przewrócił się dwustumetrowy samochodowiec Golden Ray. Z pokładu ewakuowano wtedy 20 z 24 członków załogi. W poniedziałek służby ratunkowe dotarły do pozostałych czterech uwięzionych marynarzy.

Share
USA. Wideo z akcji ratunkowej na statku Golden Ray. Straż przybrzeżna uratowała resztę załogiŹródło: East News, fot: FR56856 AP
d8le4ng

Straż przybrzeżna przeprowadziła skuteczną akcję ratunkową na pokładzie samochodowca Golden Ray. W poniedziałek rano czasu lokalnego służby dotarły do przewróconego statku. Ratownicy próbowali zbadać stabilność konstrukcji oraz odnaleźć i uratować pozostałych czterech członków załogi.

Uwięzieni mężczyźni uderzali w kadłub, aby dać znać gdzie się znajdują. Ich sygnały usłyszeli ratownicy. Akcja ratunkowa polegała na przewierceniu kadłuba statku w miejscu, gdzie uwięzieni byli Koreańczycy. Przez otwór podano im wodę i jedzenie, a następnie wydobyto ich na powierzchnię. Odwierty rozpoczęto ok. godziny 13, a o 15 udało się wydobyć na powierzchnię trzech członków załogi.

Uratowanie czwartego marynarza było nieco trudniejsze. Mężczyzna utknął za szkłem w pomieszczeniu kontrolnym. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem tuż przed godziną 18.

d8le4ng

USA. Wideo z akcji ratunkowej na pokładzie Golden Ray

W sieci pojawiły się nagrania z akcji ratunkowej na pokładzie Golden Ray. Widać na nich jak służby dostały się na statek, a następnie rozpoczęły wydobywanie uwięzionych członków załogi.

Na jednym z nagrań kapitan Reed, dowodzący akcją, podkreśla, że udana akcja na pokładzie Golden Ray to jeden z najlepszych dni w jego karierze.

Ogromny samochodowiec Golden Ray przewrócił się u wybrzeży USA w niedzielę 8 września. Z nieznanych przyczyn statek przechylił się o 80 stopni, po czym na jego pokładzie wybuchł pożar. Transportowcem podróżowało 24 członków załogi. Wśród nich było 13 obywateli Filipin, 6 Korei Południowej oraz jeden Amerykanin. Ich udało się uratować od razu. Pozostali czterej to Koreańczycy, których wyciągnięto na powierzchnię w poniedziałek.

Śledczy postarają się ustalić, dlaczego doszło do wypadku. Obecnie u wybrzeży Georgii trwa również akcja podnoszenia statku i próba niedoprowadzenia do skażenia środowiska.

Źródło: BBC

d8le4ng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8le4ng
Więcej tematów