Trwa ładowanie...
d3yiife
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA: w zamachu w Afganistanie zginęło sześciu amerykańskich żołnierzy

• Samobójczy atak na afgańsko-amerykański patrol miał miejsce w Bagram
• Zginęło sześciu amerykańskich żołnierzy, a dwóch zostało rannych
• O zamachu poinformował szef Pentagonu Ashton Carter.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: w zamachu w Afganistanie zginęło sześciu amerykańskich żołnierzy
(AFP, Fot: WAKIL KOHSAR)
d3yiife

Śmierć amerykańskich żołnierzy potwierdził także rzecznik misji NATO w Afganistanie.

Biały Dom przekazał kondolencje rodzinom ofiar i zapewnił, że USA nadal będą "wspierać Afgańczyków i ich rząd".

Do ataku doszło w poniedziałek w pobliżu bazy sił powietrznych Bagram, ok. 40 km na północ od Kabulu. Zamachowiec podjechał do patrolu na motocyklu i zdetonował materiał wybuchowy. Odpowiedzialność za zamach wzięli talibowie.

d3yiife

Bagram jest jedną z najważniejszych baz dla 9800 amerykańskich żołnierzy, którzy pozostali w Afganistanie, kiedy w zeszłym roku siły międzynarodowe zakończyły tam operacje bojowe.

Zobacz także: Zamach w pobliżu szkoły w Afganistanie

d3yiife

Podziel się opinią

Share

d3yiife

d3yiife
Więcej tematów