Trwa ładowanie...

USA szykują sankcje wobec Nord Stream 2. "Rosjanie będą musieli szukać innej drogi"

Jim Risch, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Senatu USA, poinformował, że do projektu amerykańskiej ustawy o budżecie resortu obrony na rok finansowy 2020 wpisano sankcje na firmy uczestniczące w budowie Nord Stream 2. - Myślę, że Rosjanie będą musieli szukać innej drogi - stwierdził senator.

USA szykują sankcje wobec Nord Stream 2. "Rosjanie będą musieli szukać innej drogi"Źródło: East News, fot: Axel Schmidt/SPUTNIK Russia/East News
d22otsi
d22otsi

Senator Jim Risch, o wpisanu sankcji na firmy uczestniczące w budowie Nord Strem 2 do projektu budżetu Pentagonu, poinformował w piątek w kuluarach Forum Bezpieczeństwa Międzynarodowego w kanadyjskim Halifax. Jak tłumaczył zrobiono tak, bowiem "zamyka się okno" i "znaczna część Nord Stream 2" już została zbudowana - czytamy w serwisie interia.pl.

Zdaniem senatora Rischa sankcje będą na tyle poważne, że firmy zdecydują się nie uczestniczyć w tym projekcie. - To będzie drogo je kosztowało. Myślę, że jeśli sankcje zostaną przegłosowane, to firmy będą musiały zostać zamknięte, a Rosjanie będą musieli szukać innej drogi - oświadczył Risch.

Gigantyczna kara za Nord Stream 2. UOKiK nie wyklucza kar dla Gazpromu

Tekst projektu ustawy nie został upubliczniony. Risch przekonuje jednak, że jest on zgodny z przegłosowaną w lipcu przez komisję spraw zagranicznych Senatu USA ustawą "Ochrona Bezpieczeństwa Energetycznego Europy". Zdaniem autorów ustawy Moskwa wykorzystuje dostarczanie surowców jako narzędzie szantażu politycznego, a budowa i uruchomienie NS2 jeszcze wzmocnią tę tendencję.

Ustawa o budżecie resortu obrony na rok 2020 musi zostać przegłosowana przez obie izby Kogresu USA - Izbę Reprezentantów i Senat.

Źródło: interia.pl, defensenews.com

d22otsi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22otsi
Więcej tematów