Trwa ładowanie...
d2i3vxd

USA rozważa przeniesienie swojej izraelskiej ambasady

Biały Dom poinformował, że amerykańska administracja jest na wstępnym etapie dyskusji o przeniesieniu ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy.
Share
USA rozważa przeniesienie swojej izraelskiej ambasady
Źródło: Archiwum
d2i3vxd

Dwa dni po objęciu stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa jego administracja informuje o rozpoczęciu rozmów na temat przeniesienia amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do spornej Jerozolimy.

W ostatnim tygodniu, jeszcze przed objęciem przez Trumpa urzędu, rzecznik prasowy Białego domu Sean Spicer powiedział, że szczegóły, dotyczące zmiany lokalizacji ambasady - jednej z obietnic wyborczych Trumpa - zostaną podane "wkrótce".

Przedstawiciele władz palestyńskich już zapowiedzieli, że jeśli Trump zrealizuje swoją obietnicę, będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego czynu. Rijad Mansur, przedstawiciel Palestyny w ONZ powiedział, że to "uczyni jego życie nędznym". I choć wyjaśnił, że chodzi mu o działania dyplomatyczne na niwie ONZ, to nietrudno wyobrazić sobie, że reakcja Palestyńczyków może wykroczyć poza dyplomację.

d2i3vxd

Podziel się opinią

Share
d2i3vxd
d2i3vxd
Więcej tematów