Trwa ładowanie...

USA: Prezydent podpisał kluczową ustawę. Koniec shutdownu

W poniedziałek ​Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o finansowaniu działalności rządu federalnego do 8 lutego. Zakończył tym samym trzydniowe zawieszenie jego działalności - shutdown. Od wtorku rząd federalny w pełni wznawia swoją działalność.

Share
USA: Prezydent podpisał kluczową ustawę. Koniec shutdownu
Źródło: East News, fot: AFP/EAST NEWS
d3ua323

Ważność funduszy budżetowych na działalność rządu wygasła o północy z piątku na sobotę i od poniedziałku dziesiątki tysięcy pracowników państwowych zaczęło wygaszać swe czynności służbowe.

ZOBACZ TAKŻE: "Całkowite zniszczenie Korei Północnej"

Stanowiący senacką mniejszość Demokraci uzależniali swą zgodę na uchwalenie nowego prowizorium budżetowego od uwzględnienia w nim środków na ochronę młodych imigrantów o nieudokumentowanym statusie. Republikanie domagali się natomiast głosowania za odblokowaniem rządu jako warunku dalszych negocjacji w kwestiach imigracyjnych.

W poniedziałek obie partie osiągnęły w Senacie porozumienie w sprawie prowizorium budżetowego zapewniającego finansowania rządu federalnego do 8 lutego.

Ustawa, którą w poniedziałek przyjął Kongres USA przedłuża także o sześć lat program ubezpieczeń zdrowotnych dla dzieci.

d3ua323

Podziel się opinią

Share
d3ua323
d3ua323
Więcej tematów