Trwa ładowanie...
d3cicl4

USA: Pierwszy na świecie latający samochód trafi do sprzedaży za klika dni

Na początku października w USA do sprzedaży trafi pierwszy na świecie latający samochód. Za jego pomocą będzie można poruszać się zarówno po niebie, jak i drogach asfaltowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W USA rusza sprzedaż latających samochodów. Do ich kierowania wymagana jest licencja pilota.
W USA rusza sprzedaż latających samochodów. Do ich kierowania wymagana jest licencja pilota. (Facebook.com)
d3cicl4

USA wchodzi w nową erę

Czasy kiedy latające samochody były marzeniem wszystkich fanów filmów science-fiction odchodzą do lamusa. Już za kilka dni do sprzedaży w USA trafi pierwszy na świecie latający samochód. Będzie to pojazd dwuosobowy. Czas przejścia z trybu jazdy do lotu będzie trwał mniej niż minutę. W powietrzu maszyna będzie mogła rozwinąć prędkość nawet 160 km/h. Maksymalny dystans, jaki będzie można nią pokonać to 640 km. Napędem auta zostały dwa silniki hybrydowo-elektryczne. Dodatkowym wyposażeniem pojazdu będą kamery cofania, spadochron oraz specjalne pasy bezpieczeństwa. Samochód zostanie zaopatrzony w system „doładowania”, którego zadaniem będzie dostarczenie dodatkowej mocy podczas lotu.

USA - Volvo zrewolucjonizuje rynek?

Za produkcję nowego pojazdu zwanego Transition odpowiada Volvo. Firma już od kilku lat przeprowadzała badania, których zadaniem było stworzenie latającego samochodu. Nie znana jest jeszcze cena nowego pojazdu, wiadomo jednak, że jego przedsprzedaż ruszy już w październiku. Pierwsze latające samochody w USA wzbiją się w powietrze w przyszłym roku. Oferta ma być skierowana głównie do pilotów, którzy mogliby dzięki tej technologii szybciej docierać do miejsca pracy. Każdy, kto będzie chciał prowadzić auto w powietrzu będzie musiał posiadać licencję pilota. Volvo ma już plany na kolejny model latającego samochodu zwanego TF-X. Ten model będzie sterowany za pomocą komputera. Użytkownik będzie mógł wybrać cel podróży, a pojazd sam go do niego zabierze. TF-X będzie mógł startować z dowolnego miejsca.

d3cicl4

Podziel się opinią

Share
d3cicl4
d3cicl4
Więcej tematów