Trwa ładowanie...
dzc488j

USA. Odłączył zamrażarkę. Setki dawek szczepionki do utylizacji

W Bostonie (USA) doszło do fatalnej pomyłki w wyniku której zniszczonych musiało zostać 1900 dawek szczepionki Moderny. Wszystko przez sprzątacza który odłączył od zasilania jedną z zamrażarek.
Share
USA. Odłączył zamrażarkę. Setki dawek szczepionki do utylizacji
USA. Odłączył zamrażarkę. Setki dawek szczepionki do utylizacjiŹródło: Getty Images, Fot: Pool
dzc488j

Do fatalnej pomyłki doszło w szpitalu znajdującym się dzielnicy Jamaica Plain. Rzecznik placówki przekazał mediom, że osoba odpowiedzialna za sprzątanie "przypadkowo poluzowała wtyczkę" i tym samym odcięła zasilanie zamrażarce, w której znajdowało się blisko 2 tysiące szczepionek koncernu Moderna.

Zawiódł również zainstalowany w urządzeniu alarm, który miał włączyć się w przypadku utraty zasilania. Sprawę wyjaśni powołana w tym celu komisja. Jej członkowie ocenią również, czy osoba nadzorująca sprzątacza nie zaniedbała swoich obowiązków.

USA. Szczepionki do utylizacji

Szczepionki które znajdowały się w zamrażarce zostały zutylizowane. Substancja opracowana w laboratoriach Moderny wymaga przechowywania w temperaturze od -25 do -15 stopni Celsjusza. Zutylizowane dawki przez ponad dwie godziny pozostawały w temperaturze pokojowej.

dzc488j

Zarząd bostońskiej placówki zapewnia jednak, że mimo incydentu proces szczepień nie zostanie zaburzony. - Organizowane są dodatkowe dawki. Nie przewidujemy zakłóceń w programie szczepień - przekazał rzecznik szpitala Kyle Toto.

Szef NSZZ Policji o wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy na temat działań policji: Niefortunna

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzc488j

Podziel się opinią

Share
dzc488j
dzc488j
Więcej tematów