Trwa ładowanie...
d45en8g

USA: na Ukrainę wciąż przerzucane są rosyjskie systemy rakietowe

Stany Zjednoczone zarzuciły Rosji, że w dalszym ciągu dostarcza ciężką broń separatystom na wschodzie Ukrainy przed wejściem w życie uzgodnionego w czwartek w Mińsku rozejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jen Psaki
Jen Psaki (AFP, Fot: Nicholas Kamm)
d45en8g

- Jesteśmy bardzo zaniepokojeni trwaniem walk i doniesieniami dotyczącymi czołgów i dodatkowych systemów rakietowych przybywających w ostatnich dniach z drugiej strony granicy, z Rosji - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Jennifer Psaki.

W odczytanym przez nią w czasie codziennego spotkania prasowego komunikacie napisano, że "rosyjska armia dostarczyła znaczną liczbę artylerii i wyrzutni rakietowych". - Jesteśmy pewni, że są to rosyjskie systemy, nie separatystów - zaznaczyła.

Jak napisano w oświadczeniu, "rosyjskie jednostki wzdłuż granicy z Ukrainą przygotowują proces zaopatrzenia sił prorosyjskich, które walczą na wschodzie Ukrainy". - Z pewnością nie jest to w duchu porozumienia zawartego w tym tygodniu - zaznaczyła Psaki. USA żądają od Rosji, by "zaprzestała udzielania wsparcia separatystom i wycofała swoich żołnierzy i sprzęt wojskowy ze wschodu Ukrainy".

Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły porozumienie o zawieszeniu broni, które ma wejść w życie o północy z soboty na niedzielę czasu ukraińskiego. Waszyngton jest jednak ostrożny, jeśli chodzi o szanse na trwały pokój między Kijowem a separatystami.

d45en8g

Podziel się opinią

Share
d45en8g
d45en8g
Więcej tematów