Trwa ładowanie...

USA: Melania Trump wytoczyła proces mediom. "Daily Mail" wyraża ubolewanie z powodu "błędnych interpretacji"

• Melania Trump wystąpiła do sądu przeciwko wydawcy brytyjskiego tabloidu "Daily Mail" • Proces wytoczono również amerykańskiemu bloggerowi • Powodem pozwu jest rozpowszechnianie plotek, według których miała być w latach 90. "panią do towarzystwa" • Tabloid wycofał się już z twierdzeń zawartych w artykule o Melanii Trump i wyraził ubolewanie z powodu "błędnych interpretacji"
Share
USA: Melania Trump wytoczyła proces mediom. "Daily Mail" wyraża ubolewanie z powodu "błędnych interpretacji"
Źródło: AFP
d10i0y1

- Melania Trump wniosła pozew do stanowego sądu okręgowego w hrabstwie Montgomery, w stanie Maryland, przeciwko Mail Media Inc., wydawcy "Daily Mail Online" i Websterowi G. Tarpley'owi, który publikuje internetowy blog w hrabstwie Montgomery - oświadczył jej adwokat Charles Harder.

- Wymienieni pozwani są autorami szeregu wypowiedzi na temat pani Trump, które są w 100 proc. fałszywe i wyjątkowo szkodliwe dla jej osobistej i zawodowej reputacji - dodał.

W ubiegłym miesiącu "Daily Mail" poinformował, powołując się na jeden z magazynów w Słowenii, że agencja modelek, z którą Trump współpracowała w latach 90. ub. wieku, zajmowała się również biznesem "pań do towarzystwa" pośrednicząc w nawiązywaniu kontaktów między zamożnymi klientami i kobietami świadczącymi usługi seksualne.

d10i0y1

W odpowiedzi Trump zawiadomiła redakcję pisma i inne media, że zamierza wystąpić przeciwko nim na drogę sądową.

Brytyjski tabloid wycofał się już z twierdzeń zawartych w artykule o Melanii Trump i zapewnił, że ani w wydaniu drukowanym, ani na swym portalu internetowym "nie zamierzał stwierdzać, bądź sugerować, że te zarzuty są prawdziwe". Gazeta zaakcentowała zarazem, że założeniem artykułu z 20 sierpnia było, iż zarzuty wobec Melanii Trump mogą wpłynąć na wybory prezydenckie w USA, nawet jeśli są nieprawdziwe. "Daily Mail" wyraził ubolewanie z powodu "błędnych interpretacji".

Według pozwu Melanii Trump również Tarpley, blogger z Maryland, publikował "fałszywe i oszczercze" oświadczenia na temat Trump utrzymując m.in., że doznała ona "głębokiego załamania nerwowego".

Harder oceniła straty, jakie poniosła jego klientka na 150 mln dolarów.

Melania Trump, która obecnie zajmuje się produkcją i reklamą własnej biżuterii, jest z pochodzenia Słowenką. W latach 90. ub. wieku przyjechała do USA, gdzie w 2005 r. wyszła za Donalda Trumpa, obecnego kandydata Partii Republikańskiej do Białego Domu.

d10i0y1

Podziel się opinią

Share
d10i0y1
d10i0y1
Więcej tematów