Trwa ładowanie...

USA: leczył nowotwór masażami. Zapłaci poszkodowanej ponad 100 mln dolarów odszkodowania

USA – leczył pacjentkę na nowotwór piersi za pomocą masaży oraz sody oczyszczonej. Sąd nakazał mu wypłacenie ponad 105 milionów odszkodowania na rzecz oszukanej pacjentki.
Share
USA - ponad 100 mln dolarów odszkodowania dla fałszywego uzdrowiciela.
USA - ponad 100 mln dolarów odszkodowania dla fałszywego uzdrowiciela.Źródło: iStock.com
d1hfer5

USA – tysiące wydane na fałszywego uzdrowiciela

Dawn Kali jest matką czworga dzieci. Kilka lat temu dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Robert O. Young miał ją zapewnić, że wyleczy ją bez konieczności poddawania operacji oraz chemioterapii i radioterapii. Kobieta mu uwierzyła i podjęła się leczenia nowotworu piersi u znanego na całym świecie uzdrowiciela. Mężczyzna słynie z alternatywnych sposobów leczenia. Jest także twórcą popularnej diety zasadowej. Mimo iż swoje niekonwencjonalne metody „leczenia” argumentuje przeprowadzonymi badaniami to świat medycyny jest przeciwny jego poglądom.

USA – nowotwór leczony sodą oczyszczoną

Podczas wizyt w gabinecie Roberta O. Younga kobieta przechodziła różne zabiegi. Pośród nich znalazły się między innymi masaże, inhalacje sodą oczyszczoną oraz płukanie jelita grubego. Wszystkie te czynności miały doprowadzić do pełnego wyleczenia. Niestety tak się nie stało. W 2013 roku Dawn Kali udała się na konsultację do onkologa. Wówczas dowiedziała się, że nowotwór dał przeżuty. Dlatego kobieta postanowiła walczyć z nieuczciwym mężczyzną.

d1hfer5

USA – batalia zakończona sukcesem

Sąd w San Diego uznał, że oskarżony Robert O. Young jest winien oszustwa. W ramach wyroku ma wypłacić kobiecie ponad 105 mln dolarów. Na końcową kwotę składa się milion dolarów na pokrycie leczenia, 15 mln w ramach rekompensaty za straty moralne oraz 89, 5 mln dolarów w ramach odszkodowania za narażenie kobiety na ból i cierpienie.

Young zapowiada, że odwoła się od wydanego wyroku. Jego zdaniem zasądzona kara jest zbyt wysoka. Jako swoje usprawiedliwienie wskazuje, że nie podawał się za lekarza oraz nie zakazał kobiecie korzystania z tradycyjnych metod leczenia.

USA – nie pierwszy wyrok dla Younga

W przeszłości Robert o. Young był już karany za fałszowanie dokumentu świadczącego o ukończeniu przez niego studiów medycznych. W 2017 roku Young został skazany na 2 lata pozbawienia wolności za podawanie się za lekarza. W jego kartotece znajdują się również wyroki za uprawianie praktyki lekarskiej bez uprawnień oraz nękanie i kradzieże.

d1hfer5

Podziel się opinią

Share
d1hfer5
d1hfer5
Więcej tematów