Trwa ładowanie...
d3pqttq

USA: kolejne naloty na pozycje IS w Syrii i Iraku

Międzynarodowa koalicja pod wodzą USA przeprowadziła w piątek kolejnych 17 nalotów na pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i Iraku - poinformowała w sobotę w komunikacie amerykańska armia.
Share
Syryjski reżim będzie potrzebował wsparcia Rosji także ze względu na ostatnie klęski. Na zdjęciu lotnisko wojskowe Abu Duhur zajęte przez sprzymierzeńców Al-Kaidy
Syryjski reżim będzie potrzebował wsparcia Rosji także ze względu na ostatnie klęski. Na zdjęciu lotnisko wojskowe Abu Duhur zajęte przez sprzymierzeńców Al-KaidyŹródło: AFP, Fot: Omar Haj Kadour
d3pqttq

Jak głosi komunikat, 12 nalotów przeprowadzono na cele w Iraku, m.in. w pobliżu Mosulu, Kirkuku i Ramadi. Koalicyjne lotnictwo dokonało także pięciu nalotów na pozycje dżihadystów w Syrii.

Siły międzynarodowej koalicji pod wodzą USA atakują IS od września 2014 roku. W nalotach na dżihadystów w Iraku poza lotnictwem USA biorą udział samoloty Australii, Belgii, Kanady, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Natomiast w bombardowania w Syrii zaangażowane są siły powietrzne USA, Kanady, Bahrajnu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

d3pqttq

Podziel się opinią

Share
d3pqttq
d3pqttq
Więcej tematów