Trwa ładowanie...
d180bnc

Wybory w USA. Joe Biden szuka wsparcia w polskim elektoracie. Złożył obietnice

Wybory w Stanach Zjednoczonych odbędą się już 3 listopada. Rywalem urzędującego prezydenta Donalda Trumpa będzie Joe Biden. "Ameryka zawsze będzie stała po stronie Polaków wobec wspólnych zagrożeń, z którymi się mierzymy" - zapewnił kandydat demokratów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Joe Biden piszę o amerykańskich relacjach z Polską
USA. Joe Biden piszę o amerykańskich relacjach z Polską (Getty Images)
d180bnc

Wpis skierowany do Polaków Joe Biden opublikował na Twitterze. Kandydat demokratów nawiązał w nim do 11 października, uznawanego w USA za Dzień Kazimierza Pułaskiego, polsko-amerykańskiego bohatera.

"Dziś łączymy się z amerykańską Polonią w upamiętnieniu generała Pułaskiego, którego bohaterstwo zbudowało amerykańską kawalerię i uratowało życie Jerzego Waszyngtona. Ameryka zawsze będzie stała po stronie Polaków wobec wspólnych zagrożeń, z którymi się mierzymy" - stwierdził polityk na Twitterze.

Wcześniej polsko-amerykańskiego bohatera uhonorował urzędujący prezydent Donald Trump, który podtrzymał tradycję i wydał proklamację podpisywaną w USA od 1929 roku. To właśnie wtedy Kongres ustanowił 11 października dniem Generała Pułaskiego.

d180bnc

Zobacz też: Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

"W Dniu Pamięci Generała Pułaskiego oddajemy cześć i świętujemy jego odwagę i kompetencje w wojnie o niepodległość, co pomogło stworzyć Naród zrodzony z najdroższych ideałów" - napisano w dokumencie.

Generał Kazimierz Pułaski urodził się w marcu 1745 roku w Warszawie, zmarł 11 października 1779 roku w bitwie pod Savannah. Uznawany jest przez historyków za bohatera walk o wolność Polski i USA. Miał udział w wojnie o niepodległość USA. W 2009 roku otrzymał honorowe obywatelstwo USA.

d180bnc

USA. Wybory prezydenckie coraz bliżej

Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych wkracza w decydującą fazę. Według sondaży Donald Trump i Joe Biden idą łeb w łeb. 15 października miała odbyć się druga debata, w której obaj kandydaci by się ze sobą zmierzyli, jednak ostatecznie odwołano ją ze względu na potwierdzenie koronawirusa u Trumpa.

Urzędujący prezydent nie zgodził się na alternatywną, wirtualną formę dyskursu. W rozmowie z telewizją "Fox Bussines" stwierdził, że w takim formacie zbyt duża władza trafiłaby w ręce moderatora, który "może wyłączyć mikrofon, kiedy chce".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d180bnc

Podziel się opinią

Share
d180bnc
d180bnc
Więcej tematów