Trwa ładowanie...
dnu79w2

USA. Huragan Florence uderzy w tym tygodniu. Trump ostrzega

Huragan Florence coraz bliżej Stanów Zjednoczonych. W tym tygodniu ma uderzyć we wschodnie wybrzeże. Już teraz otrzymał 4 w pięciostopniowej skali zagrożenia. To oznacza, że huragan może być "katastrofalny" w skutkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Florence zbliża się do USA
Huragan Florence zbliża się do USA (ventusky)
dnu79w2

Narodowy Serwis Pogodowy poinformował, że obecna prędkość huraganu wynosi ponad 200 km/h. A siła żywiołu ciągle wzrasta. Huragan obecnie zmierza w kierunku Północnej i Południowej Karoliny, gdzie może uderzyć jako najsilniejsza burza w ciągu ostatnich trzech dekad.

Od poniedziałku mieszkańcy wschodniego wybrzeża przygotowuje się na nadejście huraganu. Sklepy zaopatrują się w większą ilość wody oraz żywności, a nawet w generatory prądu.

dnu79w2

W poniedziałek po południu wydano nakaz ewakuacji mieszkańców i turystów z wyspy Hatteras w Północnej Karolinie. Do wtorku do godz. 7:00 rano wszystkie osoby przebywające na tym terenie powinny go opuścić.

Narodowe Centrum ds. Huraganów prognozuje, że huragan uderzy w brzeg późnym czwartkowym wieczorem lub wczesnym piątkowym porankiem.

Donald Trump przestrzega przed huraganem

Prezydent Ameryki Donald Trump na portalu społecznościowym opublikował post, w którym przestrzega mieszkańców zagrożonych nadejściem huraganu terenów o zachowanie ostrożności oraz stosowania się do zaleceń władz lokalnych.

dnu79w2

Dodał również, że "rząd federalny ściśle monitoruje sytuację i jest gotowy do udzielenia pomocy". Kilka minut później zamieścił wizualizację z satelity na której widać oko huraganu. Trump skomentował, że państwo mobilizuje już siły do walki z żywiołem.

Narodowy Serwis Pogodowy ogłosił, że huragan może być "ekstremalnie niebezpieczny". Zagrożone jest życie mieszkańców i osób przebywających na terenach, w które żywioł ma uderzyć. Intensywne opady deszczu mogą spowodować powodzie, a silne wiatry ogromne zniszczenia.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnu79w2

Podziel się opinią

Share

dnu79w2

dnu79w2
Więcej tematów