Trwa ładowanie...

USA. Huragan Florence uderzy w tym tygodniu. Trump ostrzega

Huragan Florence coraz bliżej Stanów Zjednoczonych. W tym tygodniu ma uderzyć we wschodnie wybrzeże. Już teraz otrzymał 4 w pięciostopniowej skali zagrożenia. To oznacza, że huragan może być "katastrofalny" w skutkach.

Share
USA.  Huragan Florence uderzy w tym tygodniu. Trump ostrzega
Źródło: ventusky
d3r0y3q

Narodowy Serwis Pogodowy poinformował, że obecna prędkość huraganu wynosi ponad 200 km/h. A siła żywiołu ciągle wzrasta. Huragan obecnie zmierza w kierunku Północnej i Południowej Karoliny, gdzie może uderzyć jako najsilniejsza burza w ciągu ostatnich trzech dekad.

Od poniedziałku mieszkańcy wschodniego wybrzeża przygotowuje się na nadejście huraganu. Sklepy zaopatrują się w większą ilość wody oraz żywności, a nawet w generatory prądu.

d3r0y3q

W poniedziałek po południu wydano nakaz ewakuacji mieszkańców i turystów z wyspy Hatteras w Północnej Karolinie. Do wtorku do godz. 7:00 rano wszystkie osoby przebywające na tym terenie powinny go opuścić.

Narodowe Centrum ds. Huraganów prognozuje, że huragan uderzy w brzeg późnym czwartkowym wieczorem lub wczesnym piątkowym porankiem.

Donald Trump przestrzega przed huraganem

Prezydent Ameryki Donald Trump na portalu społecznościowym opublikował post, w którym przestrzega mieszkańców zagrożonych nadejściem huraganu terenów o zachowanie ostrożności oraz stosowania się do zaleceń władz lokalnych.

d3r0y3q

Dodał również, że "rząd federalny ściśle monitoruje sytuację i jest gotowy do udzielenia pomocy". Kilka minut później zamieścił wizualizację z satelity na której widać oko huraganu. Trump skomentował, że państwo mobilizuje już siły do walki z żywiołem.

Narodowy Serwis Pogodowy ogłosił, że huragan może być "ekstremalnie niebezpieczny". Zagrożone jest życie mieszkańców i osób przebywających na terenach, w które żywioł ma uderzyć. Intensywne opady deszczu mogą spowodować powodzie, a silne wiatry ogromne zniszczenia.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r0y3q

Podziel się opinią

Share
d3r0y3q
d3r0y3q
Więcej tematów