Trwa ładowanie...

USA. Donald Trump na wiecu wyborczym. Trzęsienie ziemi w Oklahomie

USA. Kilka tysięcy osób wzięło udział w wiecu wyborczym Donalda Trumpa w Tulsie w Oklahomie. Było to pierwsze tego typu wydarzenie od wybuchu pandemii koronawirusa w USA. Emocji nie brakowało. Po tym jak Trump spotkał sie z wyborcami, doszło do trzęsienia ziemi.

Share
USA. Donald Trump na wiecu wyborczym. Trzęsienie ziemi w OklahomieŹródło: Getty Images
d3qxg5v

USA. Donald Trump na wiecu wyborczym w Tulsie

To był pierwszy wiec Donalda Trumpa od 2 marca. Jak podkreślił prezydent USA, "nastał czas, by wrócić do pracy". Wbrew wcześniejszym przewidywaniom obyło się bez zamieszek, zatem policja nie miała tym razem dużo pracy.

Donald Trump podczas wystąpienia mówił o gazociągu Nord Stream 2 i kupowaniu energii przez Niemców od Rosji, a także o wycofaniu części wojsk amerykańskich z Niemiec. Prezydent USA wspomniał również o konieczności odmrożenia gospodarki amerykańskiej. Jak uważa Donald Trump, rok 2021 będzie najlepszym pod względem ekonomicznym.

Donald Trump odniósł się również do zamieszek, jakie miały miejsce w USA po śmierci George'a Floyda. Powiedział, że protestujący nie powinni niszczyć pomników Krzysztofa Kolumba, Jerzego Waszyngtona czy Thomasa Jeffersona.

d3qxg5v

USA. Trzęsienie ziemi w Oklahomie po wiecu Donalda Trumpa

W nocy, po wiecu prezydenta USA w Oklahomie miało miejsce trzęsienie ziemi. Wstrząsy miały siłę 4,2 stopnia w skali Richtera. Trzęsienie ziemi było odczuwalne m.in. na ulicach Tulsy.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: Andrzej Duda jest dzisiaj w stanie zrobić dużo za uścisk ręki prezydenta Trumpa

d3qxg5v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qxg5v
d3qxg5v
Więcej tematów