Trwa ładowanie...
d2le7r8

USA: co najmniej 16 śmiertelnych ofiar tornad w stanie Georgia

Od soboty w stanie Georgia tornada spowodowały śmierć co najmniej 16 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych - poinformowały w niedzielę lokalne służby ratunkowe. W siedmiu hrabstwach Georgii ogłoszono stan wyjątkowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: co najmniej 16 śmiertelnych ofiar tornad w stanie Georgia
(PAP/EPA)
d2le7r8

Na południu stanu żywioł spowodował śmierć i poważne zniszczenia. Ostrzeżenie przed tornadami dla części stanu Georgia ogłoszono już w sobotę. Tornada zabiły też 4 osoby w stanie Missisipi.

Krajowa Służba Meteorologiczna (NWS) opublikowała ostrzeżenie przed niszczycielskimi tornadami dla północno zachodniej i częściowo środkowej Florydy a także dla Południowej Karoliny.

d2le7r8

W ciągu ub. weekendu wielkie połacie południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych zostały nawiedzone przez gwałtowne burze.

Według służb ratunkowych stanu Georgia 12 osób zginęło w hrabstwach Cook, Brooks i Berrien.

Tim Purvis, koroner w hrabstwie Cook, gdzie zginęło siedem osób, powiedział, że wiele przyczep mieszkalnych zostało zrównanych z ziemią w pobliżu miejscowości Adel, gdzie służby ratunkowe wciąż przeszukują teren w poszukiwaniu ludzi. Według Purvisa z 40 przyczep tornado zniszczyło połowę.

d2le7r8

Oprac. Adam Styczek

Podziel się opinią

Share

d2le7r8

d2le7r8
d2le7r8
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów