Trwa ładowanie...
d1ngm69

USA: Bush zreformuje system emerytalny

George W. Bush (AFP)
Nie wymieniwszy Enronu z nazwy, prezydent
George W. Bush powiedział w sobotę Amerykanom, że zreformuje
system emerytalny, by ochronić pracowników, którzy
tracą, gdy bankrutuje ich firma.

d1ngm69
d1ngm69

Pracownicy, którzy ciężko pracowali i odkładali przez całe życie nie mogą być narażeni na ryzyko utraty wszystkiego, gdy zbankrutuje ich firma - powiedział Bush w cotygodniowym wystąpieniu radiowym.

Gdy Enron, do niedawna siódmy co do wielkości koncern amerykański, ogłosił w grudniu upadłość - oskarżany m.in. o fałszowanie rachunkowości, aby wprowadzać w błąd inwestorów - cztery tysiące osób straciło pracę, a także oszczędności całego życia, ulokowane w zakładowych funduszach emerytalnych, które inwestowały głównie w akcje firmy.

Okazało się wtedy, że menedżerowie Enronu niemal do samego końca zwodzili pracowników firmy, zapewniając, że jej kondycja jest doskonała, a sami po cichu wyprzedawali swoje udziały, kiedy były jeszcze wysoko notowane.

W projekcie zmian przepisów emerytalnych przygotowanych przez Busha, znajdzie się zakaz sprzedawania przez menedżerów akcji własnej firmy w okresie "zamrożenia", takiego jak to, które w zeszłym roku nie pozwoliło zwykłym pracownikom Enronu pozbyć się akcji tego koncernu energetycznego, gdy ich wartość zaczęła szybko spadać. (and)

d1ngm69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ngm69
Więcej tematów