Trwa ładowanie...

USA: biała policjantka zastrzeliła Afroamerykanina

• Zastrzelony mężczyzna ignorował polecenia funkcjonariuszy i sięgał przez okno do swego samochodu w momencie gdy został zabity
• Tak wyjaśnił adwokat białej policjantki, która w stanie Oklahoma zastrzeliła nieuzbrojonego Afroamerykanina

Share
USA: biała policjantka zastrzeliła Afroamerykanina
Źródło: AFP
d1enkig

Opublikowany przez komendę policji w mieście Tulsa film wideo pokazuje, jak 40-letni Terence Crutcher odchodzi od policjantów w kierunku swego terenowego samochodu z podniesionymi rękami. Zbliża się następnie do pojazdu od strony miejsca kierowcy, gdzie jeden z policjantów razi go taserem, a policjantka Betty Shelby oddaje do niego strzał.

Interwencja policji była wywołana doniesieniem, że pośrodku drogi utknął samochód.

Jeszcze w poniedziałek, przed udostępnieniem dokonanego przez śmigłowiec zapisu wideo komendant policji Chuck Jordan poinformował, że Crutcher nie miał przy sobie ani w swym samochodzie żadnej broni. Adwokat policjantki oświadczył, że Crutcher nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, a sięgnięcie przez niego do kieszeni Shelby zinterpretowała jako zamiar wydobycia broni.

Władze lokalne i federalne prowadzą obecnie dochodzenie, które ma wyjaśnić, czy policjantka popełniła przestępstwo i czy naruszono prawa obywatelskie Crutchera.

Jak podał lokalny dziennik "Tulsa World", policja potwierdziła we wtorek, że w samochodzie Crutchera znaleziono substancję odurzającą fencyklidynę (skrót nazwy angielskiej PCP). Nie wyjaśniono jednak, czy zmarły był pod jej wpływem.

d1enkig

Podziel się opinią

Share
d1enkig
d1enkig
Więcej tematów