Trwa ładowanie...
d3li07s

USA: 40 miliardów dolarów wróci do podatników

Urząd Podatkowy USA (IRS) zaczął w piątek wysyłać obywatelom czeki na sumy od 300 do 600 dolarów tytułem zwrotu podatkowego, jaki należy się im wskutek uchwalonej w tym roku przez Kongres obniżki podatków.

d3li07s

Biały Dom nadał akcji huczną oprawę propagandową. Prezydent George W. Bush, z którego inicjatywy postanowiono obniżyć podatki, ogłosił społeczeństwu radosną nowinę na telebimie przemawiając z Genui, gdzie uczestniczy w szczycie G-8. Wcześniej IRS rozesłał do wszystkich podatników listy uroczyście informujące ich o rychłym zwrocie.

Zwrot wynika ze wstecznego wprowadzenia nowego, 10-procentowego progu podatkowego. Poprzednio najniższy próg podatku dochodowego wynosił 15%. Łączna kwota zwrotów sięgnie blisko 40 miliardów dolarów.

Normalnie Amerykanie otrzymują zwroty podatkowe po złożeniu zeznań podatkowych za dany rok. Na wsteczną obniżkę i przyspieszony zwrot zdecydowano się jednak, aby - jak argumentuje administracja Busha -stymulować konsumpcję i przyspieszyć w ten sposób słabnące ostatnio tempo wzrostu gospodarki.(ck)

d3li07s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3li07s
Więcej tematów