Trwa ładowanie...

USA: 17-latek skazany za wspieranie Państwa Islamskiego

Siedemnastolatek z amerykańskiego stanu Wirginia Ali Szukri Amin został skazany na 11 lat więzienia za wspieranie Państwa Islamskiego. Działalność nastolatka polegała głównie na aktywności w mediach społecznościowych.

Share
USA: 17-latek skazany za wspieranie Państwa Islamskiego
Źródło: AFP, fot: Delil Souleiman
d7sx7wm

Amin założył na Twitterze konto, na którym umieszczał materiały propagandowe islamskich ekstremistów. Opublikował też instrukcję jak użyć wirtualnej waluty bitcoin do materialnego wsparcia Państwa Islamskiego. Amin, który miał 4 tysiące obserwujących, został aresztowany wiosną tego roku. Dziś amerykański sąd wymierzył mu wyrok 136 miesięcy więzienia.

Sprawa siedemnastolatka z Wirginii jest przykładem coraz bardziej agresywnych działań amerykańskiej prokuratury przeciwko islamskim ekstremistom. Tylko w tym roku w USA aresztowano kilkadziesiąt osób pod zarzutem wspierania Państwa Islamskiego.

Krytycy twierdzą jednak, że władze zbyt często aresztują i stawiają przed sądem osoby, które wyrażają w internecie radykalne poglądy, ale w żaden sposób nie uczestniczą i nie mają planów udziału w jakichkolwiek działaniach terrorystycznych.

d7sx7wm

Podziel się opinią

Share
d7sx7wm
d7sx7wm
Więcej tematów