Trwa ładowanie...

Urzędnik wiedział o powodzi w Rosji, ale nie ostrzegł mieszkańców

Były szef administracji rejonu Krymskiego wiedział o powodzi i nikogo nie uprzedził. Według portalu informacyjnego LiveNews, Wasilij Krutko na kilka godzin przed uderzeniem fali powodziowej wywiózł z miasta swoją rodzinę. W sobotniej powodzi, która nawiedziła Kraj Krasnodarski na południu Rosji, zginęły 172 osoby.

Share
Urzędnik wiedział o powodzi w Rosji, ale nie ostrzegł mieszkańców
Źródło: AFP, Fot: Mikhail Mordasov
d2mf2jp

W dzień po tragedii mieszkańcy zatopionych miejscowości opowiedzieli dziennikarzom, że nikt nawet nie próbował ich ostrzec przed katastrofą. Reakcja władz Kraju Krasnodarskiego była natychmiastowa. Wasilij Krutko stracił posadę. Jego sąsiedzi, jak sami przyznają, chcieli spojrzeć mu w oczy, ale były szef krymskiej administracji zniknął. Okazało się również, że zniknęła jego rodzina. Świadkowie twierdzą, że Krutko wywiózł z miasteczka swoich najbliższych na kilka godzin przed powodzią.

Według ekspertów z Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych Krutko wiedział o zbliżającej się fali powodziowej niemal dobę wcześniej. Nie podjął jednak żadnych działań, aby uprzedzić mieszkańców zagrożonych terenów. Gdy woda zalewała Krymsk, większość z nich spała, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia.

Sprawę badają prokuratorzy Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

d2mf2jp

Podziel się opinią

Share
d2mf2jp
d2mf2jp
Więcej tematów