ycipk-2js542

Ursula von der Leyen przesłucha Krzysztofa Szczerskiego. Rozmowa na temat teki w KE

Przewodnicząca-elekt Komisji Europejskiej ma się spotkać w przyszłym tygodniu z szefem Gabinetu Prezydenta. Krzysztof Szczerski jest polskim kandydatem na komisarza. Przesłuchanie odbędzie się w ramach negocjacji stanowisk w nowej KE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Szczerski spotka się z Ursulą von der Leyen w przyszłym tygodniu
Krzysztof Szczerski spotka się z Ursulą von der Leyen w przyszłym tygodniu (East News, Fot: Michal Wozniak)
ycipk-2js542

Oficjalne przesłuchania kandydatów na komisarzy do nowej Komisji Europejskiej mają się rozpocząć we wtorek. Ursula von der Leyen zaprosiła już na spotkanie Krzysztofa Szczerskiego. Ma do tego dojść w przyszłym tygodniu - dowiedział się nieoficjalnie rmf24.pl. Wciąż trwa ustalanie i potwierdzanie terminów. Zaproszenia trafiły też do pozostałych kandydatów.

Polska liczy, że dostanie tekę komisarza w jednej z komisji zajmującej się kwestiami gospodarczymi. Premier Mateusz Morawiecki przy ogłaszaniu nominacji dla szefa Gabinetu Prezydenta mówił, że chce "ministerstwa", gdzie chodzi o "najważniejsze kwestie w polityce realnej". Wcześniej mówiło się również o stanowisku w komisji ds. rolnictwa. Sam zainteresowany mówił, że "wariantów jest kilka".

ycipk-2js542

Prezydent-elekt KE i Szczerski rozmawiali już na początku sierpnia. Wówczas rozmowa miała charakter rozpoznawczy. Lista kandydatów z przypisanymi tekami ma zostać przedstawiona Parlamentowi Europejskiemu na początku przyszłego miesiąca. Potem, na przełomie września i października, ma dojść do przesłuchań w PE. Nowa Komisja Europejska ma zostać zatwardzona tak, aby rozpocząć urzędowanie do 1 listopada.

Zobacz także: Biedroń o Dudzie. Minister prezydencki odpowiada

ycipk-2js542

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-2js542
ycipk-2js542