Trwa ładowanie...

Ursula von der Leyen przesłucha Krzysztofa Szczerskiego. Rozmowa na temat teki w KE

Przewodnicząca-elekt Komisji Europejskiej ma się spotkać w przyszłym tygodniu z szefem Gabinetu Prezydenta. Krzysztof Szczerski jest polskim kandydatem na komisarza. Przesłuchanie odbędzie się w ramach negocjacji stanowisk w nowej KE.

Share
Ursula von der Leyen przesłucha Krzysztofa Szczerskiego. Rozmowa na temat teki w KE
Źródło: East News, fot: Michal Wozniak
d24oo8d

Oficjalne przesłuchania kandydatów na komisarzy do nowej Komisji Europejskiej mają się rozpocząć we wtorek. Ursula von der Leyen zaprosiła już na spotkanie Krzysztofa Szczerskiego. Ma do tego dojść w przyszłym tygodniu - dowiedział się nieoficjalnie rmf24.pl. Wciąż trwa ustalanie i potwierdzanie terminów. Zaproszenia trafiły też do pozostałych kandydatów.

Polska liczy, że dostanie tekę komisarza w jednej z komisji zajmującej się kwestiami gospodarczymi. Premier Mateusz Morawiecki przy ogłaszaniu nominacji dla szefa Gabinetu Prezydenta mówił, że chce "ministerstwa", gdzie chodzi o "najważniejsze kwestie w polityce realnej". Wcześniej mówiło się również o stanowisku w komisji ds. rolnictwa. Sam zainteresowany mówił, że "wariantów jest kilka".

Prezydent-elekt KE i Szczerski rozmawiali już na początku sierpnia. Wówczas rozmowa miała charakter rozpoznawczy. Lista kandydatów z przypisanymi tekami ma zostać przedstawiona Parlamentowi Europejskiemu na początku przyszłego miesiąca. Potem, na przełomie września i października, ma dojść do przesłuchań w PE. Nowa Komisja Europejska ma zostać zatwardzona tak, aby rozpocząć urzędowanie do 1 listopada.

Zobacz także: Biedroń o Dudzie. Minister prezydencki odpowiada

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24oo8d

Podziel się opinią

Share
d24oo8d
d24oo8d
Więcej tematów