Trwa ładowanie...

Urodziny Tadeusza Rydzyka. Będzie "satanistyczna orgia" pod Radiem Maryja

Przed siedzibą Radia Maryja odbędzie się kolejna pikieta zorganizowana przez Toruńską Brygadę Feministyczną i Manifę Toruńską. "Chryja pod Radiem Maryja", bo tak nazwano wydarzenie, zaplanowana jest na 2 maja. Jedną z głównych atrakcji będzie... "orgia satanistyczna".

Share
Urodziny Tadeusza Rydzyka. Będzie "satanistyczna orgia" pod Radiem Maryja
Urodziny Tadeusza Rydzyka. Będzie "satanistyczna orgia" pod Radiem MaryjaŹródło: East News
dvj2lrr

Pikieta lewicowych aktywistów ma związek z urodzinami ojca Tadeusza Rydzyka. Duchowny przyszedł na świat 3 maja 1945 roku w Olkuszu. Od 2018 roku w Toruniu odbywają się coroczne wydarzenia nazywane "Chryją pod Radiem Maryja".

W tym roku manifestacja zaplanowana jest na 2 maja o godz. 12. Uczestnicy zbiorą się przed siedzibą katolickiej rozgłośni radiowej przy ul. Żwirki i Wigury. Hasłem promującym wydarzenie jest "orgia satanistyczna". Słowa nawiązują do wypowiedzi o. Rydzyka, który w taki sposób określał demonstracje Ogólnopolskiego Strajku Kobiet ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego.

dvj2lrr

- Ateiści zrobią wszystko, żeby ludzi wyrwać z Kościoła (…). To, co jest na ulicach, ta wulgarność, to są orgie satanistyczne - mówił w lutym redemptorysta.

Zobacz też: Koronawirus zależy od pogody. Niezwykłe wyniki polskich badań

Toruń. Będzie pikieta z okazji urodzin o. Tadeusza Rydzyka

Zapowiedź manify opublikowano na stronie wydarzenia na Facebooku. "Chcemy się spotkać wspólnie i oddać mu cześć, okazać wdzięczność za błogosławieństwo, którym nas obdarza, za blask który dla nas roztacza dzięki swym mediom i dzięki któremu nie gubimy się już w ciemności. Za ciepło geotermalne, które zagarnia do siebie i przekazuje nam je w postaci ciepła miłości. Chcemy mieć pewność, że tak jak rok temu i jak rok wcześniej, aż nie nastanie kres, będziemy mogli świętować dzień, w którym jego iskra rozbłysła w mroku i poprowadziła nas w przyszłość" - informują organizatorzy.

dvj2lrr

W sprawie chryi z 2018 i 2019 roku trwa obecnie postępowanie. Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Pikiety krytykował m.in. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po jednej z demonstracji skierował list do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i ówczesnej Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

Stwierdził w nim m.in., że "zebrani przebierańcy szydzili z katolickich wartości i symboli, znieważali ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, kapłana i duszpasterza, wielce zasłużonego w budowaniu ładu moralnego w Polsce".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvj2lrr

Podziel się opinią

Share
dvj2lrr
dvj2lrr
Więcej tematów