Trwa ładowanie...
ycipk-1zaz5o

Urodziny Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk ucisza słuchaczy

Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja obchodzą 7 grudnia swoje święto. Dokładnie 28 lat temu wyemitowano pierwszą audycję na antenie radia założonego przez redemptorystę. Uroczystości z tej okazji odbywają się w Arenie Toruń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urodziny Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk ucisza słuchaczy
Urodziny Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk ucisza słuchaczy (WP.PL, Fot: Karolina Rogaska)
ycipk-1zaz5o

Urodziny Radia Maryja co roku gromadzą tłumy wiernych słuchaczy, a wśród nich i polityków. Nie inaczej jest w tym roku - Arena Toruń, gdzie organizowana jest impreza, od południa pęka w szwach.

A to dopiero początek uroczystości. Gromadzących się pielgrzymów miał powitać ojciec Tadeusz Rydzyk, ale przez dłuższy czas nie dało się go zauważyć na zaimprowizowanym ołtarzu. Redemptorysta w końcu pojawił się w trakcie pierwszosobotniej medytacji.

ycipk-1zaz5o

Urodziny Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk ucisza słuchaczy

Duchowny chciał uczestniczyć w adoracji najświętszego sakramentu, ale przeszkadzało mu głośne zachowanie zgromadzonych. - Bardzo proszę o ciszę! Teraz jest modlitwa. Teraz ta arena jest kościołem. Jeśli chcecie sobie coś zakomunikować, to szeptem. Jesteśmy ludźmi wierzącymi i dajmy temu świadectwo - dodał zdenerwowany dyrektor Radia Maryja, cytowany przez "Super Express".

Zobacz też: O. Tadeusz Rydzyk zdradził, na kogo głosował. Posłanka PiS go broni

ycipk-1zaz5o

Tadeusz Rydzyk chwilę później odmówił ze słuchaczami różaniec. O godzinie 13. rozpoczął się z kolei koncert w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej z solistami i aktorami. Na 15. zaplanowano koronkę do Miłosierdzia Bożego. Pół godziny później ma odbyć się uroczysta msza św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo. Przed Areną Toruń zjawili się też aktywiści Miasto Jest Nasze.

Urodziny Radia Maryja. Policja sprawdza gości

Na imprezie zjawili się też funkcjonariusze policji. Na platformę dziejesie.wp.pl otrzymaliśmy nagranie z kontroli zawartości plecaków i toreb gości.

ycipk-1zaz5o

- Nie mogę wykluczyć, że policjanci zostali zadysponowani do tego typu zadań. Chodzi o bezpieczeństwo uczestników - powiedział mł. asp. Wojciech Chrostowski Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Rzecznik podkreśla, że w udział w imprezie zapowiedzieli członkowie rządu, więc siły policyjne na miejscu musiały być "adekwatne".

Konkretna liczba funkcjonariuszy, którzy dostali rozkaz, by zabezpieczać Urodziny Radia Maryja jednak nie padła. - Ze względów bezpieczeństwa nigdy nie podawaliśmy tej informacji - ucina Chrostowski.

Czytaj też: Ojciec Tadeusz Rydzyk ogłosił, że zbiera na nowy wóz. Poprosił o koperty
Ojciec Tadeusz Rydzyk wyparł się dotacji z PiS. "Tylko mówią, że dają. To partyjna propaganda"

ycipk-1zaz5o

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zaz5o

ycipk-1zaz5o
ycipk-1zaz5o
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów