Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu

Ojciec Tadeusz Rydzyk ogłosił, że zbiera na nowy wóz. Poprosił o koperty

Ojciec Rydzyk znowu potrzebuje pieniędzy. W gorącym apelu poprosił sympatyków Radia Maryja, aby idąc w tym roku z pielgrzymką na Jasną Górę zabrali ze sobą "małe koperty" z datkami. Szykuje się wielka zbiórka na nowy wóz transmisyjny dla TV Trwam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec Rydzyk znowu potrzebuje pieniędzy. Poprosił słuchaczy o 5 mln zł.
Ojciec Rydzyk znowu potrzebuje pieniędzy. Poprosił słuchaczy o 5 mln zł. (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
ycipk-3nzcmu

- Wóz, który mamy, przejechał ponad 700 tys. kilometrów, a jego wyposażenie jest już bardzo przestarzałe. Musieliśmy wziąć pożyczkę na nowe auto. Kosztowało to 5 milionów złotych - poinformował o. Tadeusz Rydzyk, podczas prowadzonej osobiście audycji w Radio Maryja. Poskarżył się, że taki zakup mocno nadwyrężył finanse toruńskich mediów. Dlatego prosi o mobilizację i wsparcie datkami przedsięwzięcia.

Zaapelował o przygotowanie małych kopert datkami, opisanych imieniem i nazwiskiem. 13 i 14 lipca podczas tegorocznej Pielgrzymki Rodziny "Radia Maryja", koperty będą zbierane do specjalnej urny. Datki mają pomóc w spłacie pożyczki. Podczas mszy z udziałem pielgrzymów nowy wóz zostanie poświęcony.

Będzie lawina darów

ycipk-3nzcmu

Z apelu o. Rydzyka wynikało też, że oprócz kopert spodziewa się lawiny innych darów. Poprosił, aby ograniczyć liczbę osób przekazujących prezenty do najwyżej dwóch przedstawicieli z jednej pielgrzymki.

Zobacz także: Szydło schowała flagę UE. To nie ona została skrytykowana

Co ciekawe, ojciec dyrektor już kolejny rok wspomina o zakupie wozów transmisyjnych. Wspominał już o nich w 2017 roku, a było to również podczas spotkania z sympatykami na Jasnej Górze.

ycipk-3nzcmu

- My przyjmujemy tylko godne pieniądze, a potrzebujemy ich, owszem, i będziemy do was się zwracać zawsze, bo przed nami bardzo dużo do zrobienia, a to kosztuje, jak nie wiem co. Teraz musimy kupić samochody transmisyjne - mówił wtedy.

Wielkie dzieła o. Rydzyka. Miliony z darowizn

Przypomnijmy, że działalność Radia Maryja i TV Trwam wspiera, założona przez ojca Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis. Finansują ją właśnie słuchacze i telewidzowie mediów z Torunia. W 2017 roku łączna wartość darowizn dla fundacji przekroczyła 29 mln zł. Jeszcze ponad rok temu fundacja miała 10 mln gotówki na koncie - informował serwis Money.pl.

ycipk-3nzcmu

Inna sprawa, że toruński redemptorysta ostatnio intensywnie rozwija swoje "dzieła". Pisaliśmy, że rozpoczęto budowę ciepłowni w Toruniu, która zagospodaruje wodę z odwiertów geotermalnych. Ojciec Rydzyk ogłosił również, że ruszyła budowa Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II, ukazującego historię chrześcijaństwa w Polsce. Budżet tego projektu przekracza 100 mln zł, w większości zostanie sfinansowany dotacją z ministerstwa kultury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu