Trwa ładowanie...
d3sqx5f

Uroczysty obiad na cześć prezydenta Putina

W środę wieczorem, na zakończenie pierwszego dnia oficjalnej wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina w Polsce, prezydent Aleksander Kwaśniewski wydał na cześć gościa uroczysty obiad.

Share
d3sqx5f

W wygłoszonym z tej okazji toaście Kwaśniewski powiedział, że dobre stosunki między Polską a Rosją stanowią ważny czynnik współpracy międzynarodowej, warunek pomyślnego rozwoju Europy, bezpieczeństwa i rozwoju naszego regionu.

Prezydent wyraził nadzieję, że dalsze rozszerzanie NATO , coraz ściślej współpracującego z Rosją po 11 września, nie będzie czynnikiem, który miałby nas różnić. Więcej - że odnajdziemy w tym perspektywę jeszcze ściślejszej współpracy.

Kwaśniewski zapewnił też, że po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej kontakty naszych krajów jeszcze zyskają na atrakcyjności.

Prezydent Władimir Putin zwrócił uwagę, że Rosja i Polska są mocno związane wspólnym losem europejskim i w ciągu stuleci kroczyły jedną drogą historyczną, pokonując jej niełatwe dramatyczne zakręty.

Dlatego - jak powiedział - obiektywnie oceniając lekcje przeszłości musimy znaleźć te punkty oparcia, które pomogą w umacnianiu naszej współpracy i zaufania. (mp)

d3sqx5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sqx5f
Więcej tematów