Trwa ładowanie...

Uroczystości na Polskim Cmentarzu w Miednoje

W Miednoje, w obwodzie twerskim Rosji odbędą się uroczystości związane z 74. rocznicą zbrodni na policjantach II RP oraz 14. rocznicą otwarcia i poświęcenia Polskiego Cmentarza Wojennego. Ceremonia odbędzie się najpierw na rosyjskiej części memoriału, a następnie na Polskim Cmentarzu Wojennym.

Share
Uroczystości na Polskim Cmentarzu w Miednoje
Źródło: PAP, Fot: DPA
d2hxd6i

Grzegorz Teleśnicki z polskiej ambasady w Moskwie powiedział, że w uroczystościach weźmie udział ambasador Polski w Rosji Katarzyna Pełczyńska - Nałęcz oraz przedstawiciel Komendanta Głównego Policji z Warszawy. - Delegacja planuje złożenie wieńców i wiązanek kwiatów . Planowana jest również jak zwykle msza święta, minuta ciszy i tradycyjne uderzenie w Dzwon Pamięci - mówi dyplomata.

Po zakończeniu uroczystości w Miednoje polska delegacja uda się do pobliskiego Tweru. Tam zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze pod tablicą pamiątkową na budynku Twerskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie wcześniej mieściła się siedziba NKWD.

Na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje spoczywa ponad 6300 jeńców obozu specjalnego w Ostaszkowie zamordowanych w 1940 roku przez NKWD. W Miednoje spoczywają oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, funkcjonariusze straży granicznej i więziennej oraz pracownicy sądownictwa i urzędów państwowych. Jest to część zbrodni katyńskiej.

d2hxd6i

Podziel się opinią

Share
d2hxd6i
d2hxd6i
Więcej tematów