Trwa ładowanie...
d21vrkd

Uroczystość 10. rocznicy śmierci Diany bez Camilli

Druga żona brytyjskiego następcy tronu księcia
Walii Karola - księżna Kornwalii Camilla, wycofała się z udziału w
uroczystym, godzinnym nabożeństwie, zaplanowanym na najbliższy
piątek w kaplicy gwardii królewskiej w pobliżu Pałacu Buckinghamu
z okazji 10. rocznicy śmierci księżnej Walii Diany, pierwszej
żony księcia Karola.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uroczystość 10. rocznicy śmierci Diany bez Camilli
(AFP)
d21vrkd

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pamiec-o-dianie-wiecznie-zywa-6038708741792897g )
Pamięć o Dianie wiecznie żywa

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/9-rocznica-smierci-ksieznej-diany-6038682016891521g )
9 rocznica śmierci księżnej Diany

Uroczystość z udziałem ok. 500 gości, w tym premiera Gordona Browna, książąt Williama i Harry'ego oraz piosenkarza Eltona Johna, ma charakter nabożeństwa dziękczynnego za dar życia Diany, jej prace charytatywne i zaangażowanie w inicjatywach społecznych.

d21vrkd

Według Clarence House (rezydencji księcia Walii), Camilla "nie chce, aby jej obecność odwracała uwagę od celu, któremu służy uroczystość".

Korespondent BBC Nicholas Witchell sądzi, iż decyzja ta zostanie przyjęta z ulgą przez dwór królewski, który od śmierci Diany stara się, by jego decyzje współgrały z nastawieniem opinii publicznej. Były sekretarz prasowy Elżbiety II Dickie Arbiter powiedział BBC, iż Camilla powinna była znacznie wcześniej zadeklarować, iż w uroczystości nie weźmie udziału.

Książę Walii rozwiódł się z księżną Dianą na krótko przed jej śmiercią. 36-letnia Diana zginęła 31 sierpnia 1997 r. w wypadku samochodowym w paryskim tunelu wraz z Dodim Al Fayedem. Wypadek przeżył tylko ochroniarz Henri Paul.

Pozamałżeński związek księcia Karola i Camilli Parker Bowles, do którego przyznał się on w wywiadzie telewizyjnym w 1995 r., przez część brytyjskiej opinii i samą Dianę uważany był za powód rozpadu jego pierwszego małżeństwa.

d21vrkd

Negatywne nastawienie opinii do Camilli jako potencjalnej królowej i prawno-konstytucyjne wątpliwości, czy kościół anglikański może udzielić ślubu dwojgu rozwodnikom, obwinianym za rozpad ich związków małżeńskich (z czego jeden jako monarcha byłby jego tytularnym zwierzchnikiem), spowodowały iż do ślubu Karola z Camillą doszło dopiero w 2005 r. Poprzestano na ślubie cywilnym, który kościół anglikański pobłogosławił ex post.

d21vrkd

Podziel się opinią

Share
d21vrkd
d21vrkd