Trwa ładowanie...

Urban: "To był dobry towarzysz". Prokurator Piotrowicz ma nowego obrońcę

Na fanpage'u Radio Polska Live! pojawiło się nagranie Jerzego Urbana. Były rzecznik rządu PRL wziął w "obronę" posła Stanisława Piotrowicza.

Urban: "To był dobry towarzysz". Prokurator Piotrowicz ma nowego obrońcęŹródło: PAP, Facebook
d3ql1rf
d3ql1rf

W głośnej sprawie Stanisława Piotrowicza głos zabrał Jerzy Urban, rzecznik rządu w latach 1981-1989. Polityk twierdzi, że na posła PiS "złego słowa nie powie". Dodaje też, że był to "dobry towarzysz". Podkreśla, że jako prokurator był "niezmiernie chwalony". Urban czuje się ponadto zobowiązany bronić posła.

PiS broni Piotrowicza przed atakami opozycji. Poseł jest byłym prokuratorem, który miał brać udział w procesach przeciwko działaczom opozycji. Piotrowicz miał między innymi sporządzić akt oskarżenia przeciw Antoniemu Pikulowi, który w stanie wojennym kolportował ulotki i nielegalne czasopisma.

Piotrowicz broni się tłumacząc podwójną rolą w szeregach PRL-owskich służb. Twierdzi, że dzięki jego działaniom wielu działaczom "Solidarności" udało się pomóc. Przykładem miała być właśnie sprawa Pikula, który ostatecznie nie został skazany. Opozycjonista jednak nie potwierdził wersji posła PiS.

d3ql1rf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ql1rf
Więcej tematów