Trwa ładowanie...
d3tyon5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Uratowano dwuosobową załogę rosyjskiego myśliwca MIG-31

Uratowano dwuosobową załogę myśliwca MIG-31, który rozbił się na Dalekim Wschodzie Rosji - poinformowało w sobotę ministerstwo obrony Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uratowano dwuosobową załogę rosyjskiego myśliwca MIG-31
(Wikipedia, Fot: Dmitriy Pichugin)
d3tyon5

Lotnicy, którzy zdołali się katapultować, zostali ewakuowani przez służby ratowniczo-poszukiwawcze i przewiezieni do bazy Jelizowo, w Kraju Kamczackim.

Pilotów dostrzeżono z pokładu samolotu biorącego udział w akcji poszukiwawczo-ratunkowej dzięki sygnałom z awaryjnego nadajnika radiowego.

Jak informuje agencja TASS, samolot wracał do bazy w Kraju Kamczackim z lotu szkolno-treningowego.

d3tyon5

Samolot zaginął w czasie powrotu na lotnisko w okolicach Pietropawłowska Kamczackiego około godz. 18.30 moskiewskiego czasu. Rosyjskie media nie podawały, by wysyłał on sygnał SOS. Nie wiadomo, też było ile osób znajdowało się na pokładzie - MiG-31 jest maszyną dwuosobową.

Akcję poszukiwawczą utrudniały złe warunki pogodowe. W czasie jej trwania wysokość podstawy chmur wynosiła ok. 100 metrów, padał ulewny deszcz.

MiG-31 to konstrukcja z lat 70. Jest ciężkim, naddźwiękowym myśliwcem przechwytującym o zasięgu nawet 5 tys. km. Obecnie trwa program modernizacji tych samolotów.

Dwumiejscowy myśliwiec naddźwiękowy MIG-31 jest maszyną dalekiego zasięgu przeznaczoną do przechwytywania wszelkich obiektów latających.

d3tyon5

To kolejna utracona przez rosyjską armię maszyna. Od początku czerwca stracili dwa bombowce strategiczne Tu-95, dwa myśliwce MiG-29 oraz samoloty bombowe Su-24 i Su-34.

Zobacz także: Bomby spadają na przedmieścia stolicy Syrii

d3tyon5

Podziel się opinią

Share

d3tyon5

d3tyon5
Więcej tematów