Trwa ładowanie...

Unijny komisarz: większość terrorystów dorastała w UE. Musimy ich lepiej zintegrować

- Nie można milczeć na temat tego, że egoizmy państw członkowskich utrzymują się, podczas gdy nadeszła pora na większą koordynację między stolicami w kwestii bezpieczeństwa - powiedział komisarz ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Avramopoulos.

Share
Unijny komisarz: większość terrorystów dorastała w UE. Musimy ich lepiej zintegrować
Źródło: Twitter, Fot: b/d
d46ubik

- Kraje UE muszą przekazywać sobie wszystkie dane na temat osób podejrzanych o terroryzm - powiedział unijny komisarz w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica".

- Potrzebna jest prawdziwa wymiana informacji między władzami poszczególnych państw a prawdziwą Unią Bezpieczeństwa. Potrzebne jest większe zaufanie między rządami. Skuteczne dzielenie się informacjami stanowi kluczowy element w walce z terroryzmem - stwierdził Avramopoulos. Dodał również, że "funkcjonariusze policji muszą mieć odpowiednie informacje w odpowiednim momencie".

d46ubik

Avramopoulos podkreślił również, że nie ma prostego związku między atakami terrorystycznymi i problemem imigracyjnym. - Były bardzo nieliczne przypadki migrantów zamieszanych w ataki. Większość terrorystów dorastała w naszych krajach, chodziła do naszych szkół. Musimy zrozumieć, dlaczego teraz nas atakują i jak lepiej ich zintegrować - ocenił komisarz.

Według Avramopoulosa, należy "zmienić atmosferę, w jakiej żyją imigranci, a także poprawić poziom edukacji i sprawić, by czuli się równi i zintegrowani" w społeczeństwach. - Musimy okazywać im szacunek i zrozumieć ich kulturę - dodał.

A do tego wszystkiego, jak wskazał unijny komisarz, potrzebna jest nowa polityka na poziomie krajowym i europejskim. - Obecnie w niektórych państwach imigranci żyją w "gettach" - powiedział.

d46ubik

Podziel się opinią

Share
d46ubik
d46ubik
Więcej tematów