Trwa ładowanie...
dj45z8l

Unijne prareferendum już we wtorek

We wtorek 7 maja, mieszkańcy 114 miast będą mogli wziąć udział w prareferendum europejskim i odpowiedzieć na pytanie, czy są za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Sondaż i kampanię informacyjną organizuje Unia Wolności.

Share
dj45z8l

Europa nie jest towarem, który trzeba zachwalać. Europa jest przede wszystkim szansą i to jest wybór - powiedział Bronisław Geremek. _ Myślimy, że jest rzeczą bardzo ważną, aby każdy z obywateli wiedział, że przyjdzie moment, w którym trzeba będzie podjąć decyzję, czy chce Europy, czy nie_- dodał.

Przewodniczący UW Władysław Frasyniuk powiedział, że Unia zamierza wesprzeć rząd w kampanii informacyjnej na temat korzyści wynikających z integracji ze Wspólnotą. _ Chcemy przekonać społeczeństwo do tego, że integracja oznacza dla Polski skok cywilizacyjny i pomoc w skutecznym zwalczaniu bezrobocia_ - podkreślił Frasyniuk.

W jego ocenie rząd jeszcze nie rozpoczął kampanii informacyjnej na rzecz integracji, gdyż niema na to pieniędzy. Dodał, że minister Sławomir Wiatr, którego zadaniem jest prowadzenie kampanii informacyjnej, powinien zwrócić się o pomoc do mediów.

Wyniki prareferendum najprawdopodobniej znane będą we wtorek wieczorem. (PAP/IAR, reb)

dj45z8l

Podziel się opinią

Share
dj45z8l
dj45z8l
Więcej tematów