Trwa ładowanie...
d13flji
unicef

UNICEF pomaga dzieciom z Afganistanu i prosi o wsparcie

Polski Komitet UNICEF - Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - apeluje o wpłaty, za które będzie można kupić żywność, szczepionki, leki i sprzęt pozwalający przetrwać zimę mieszkańcom Afganistanu.

Share
d13flji

UNICEF organizuje ogólnoświatową akcję pomocy. Przed kilkoma dniami do Afganistanu odleciał pierwszy z sześciu zaplanowanych transportów humanitarnych. Samolot zabrał 26 tys. kontenerów z wodą, 100 tys. saszetek leków przeciw biegunce, 50 tys. tabletek uzdatniających wodę do picia, brezent i paliwo dla tymczasowych schronisk. Ma to wystarczyć dla 100 tys. osób na trzy miesiące.

ONZ i Amnesty International ostrzegają przed katastrofą humanitarną w Afganistanie w związku z masowym ruchem ludności szukającej w sąsiednich krajach schronienia przed spodziewanym atakiem USA.

Według UNICEF, zagrożone jest życie ponad 5 milionów Afgańczyków. Milion osób - z tego jedna piąta to małe dzieci - nie ma dachu nad głową. Nie szczepionym dzieciom zagrażają choroby, nękanym 20-letnimi działaniami wojennymi i politycznym kryzysem ludziom doskwiera brak wody, żywności i wycieńczenie.

UNICEF apeluje o wpłaty: konto "Z Otwartym Sercem" Polskiego Komitetu Unicef, PKO BP XV Oddział Warszawa, nr 58-10201156-1231102631 z dopiskiem "Afganistan". Informacji można zasięgnąć pod telefonem (022) 629-06-76. (aw)

d13flji

Podziel się opinią

Share
d13flji
d13flji
Więcej tematów