Trwa ładowanie...

Umorzono postępowanie dotyczące próby samobójczej asesora w prokuraturze

Prokuratura Okręgowa w Łomży umorzyła postępowanie dotyczące próby samobójczej asesora Prokuratury Rejonowej w Piszu (Warmińsko-Mazurskie) - poinformowano w łomżyńskiej prokuraturze. Niedoszły samobójca na początku stycznia dostał wypowiedzenie z pracy.

Share
Umorzono postępowanie dotyczące próby samobójczej asesora w prokuraturze
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2bb8bi

Do próby samobójczej asesora prokuratury w Piszu doszło we wrześniu, wyjaśnieniem sprawy zajęła się łomżyńska prokuratura okręgowa. - Postępowanie w tej sprawie toczyło się w dwóch kierunkach: nakłaniania asesora do popełnienia samobójstwa oraz psychicznego znęcania się nad asesorem przez osobę, z którą pozostawał w służbowym stosunku zależności - poinformował szef wydziału śledczego łomżyńskiej prokuratury Janusz Sobieski. Umorzenie sprawy w obu wątkach wynika ze stwierdzenia, że do popełnienia tego rodzaju czynów nie doszło - dodał.

Prokurator Sobieski podkreślił, że taka ocena sytuacji wiąże się z zeznaniami przesłuchanych w tej sprawie świadków. - Nasza decyzja jest prawomocna, nikt jej nie zaskarżył - powiedział Sobieski.

d2bb8bi

Do próby samobójczej piskiego asesora doszło w niedzielę, 1 września, po południu w budynku prokuratury. Na miejsce została wezwana policja. Czynności śledcze na miejscu przeprowadzili prokuratorzy z Olsztyna. Nieoficjalne źródła w prokuraturze sugerowały wówczas, że motywem działania asesora była zła atmosfera w pracy.

Prokurator Okręgowy w Olsztynie Jan Przybyłek poinformował, że niedoszły samobójca na początku stycznia otrzymał wypowiedzenie z pracy, które obejmuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Powodem zwolnienia z pracy asesora była jego niezdolność do pracy, którą orzekł Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Jak powiedział Przybyłek, "po incydencie z próbą samobójczą asesor wrócił do pracy, ale nie podejmował żadnych decyzji służbowych".

Po próbie samobójczej prokurator okręgowy zarządził kontrolę w piskiej prokuraturze, która nie wykazała nieprawidłowości.

d2bb8bi

Podziel się opinią

Share
d2bb8bi
d2bb8bi
Więcej tematów