Trwa ładowanie...

Ultimatum Kukiza. Chodzi o ustawę antykorupcyjną

Paweł Kukiz, lider Kukiz'15, stawia PiS ultimatum: albo na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie uchwalona ustawa antykorupcyjna, albo zrywa umowę z tym ugrupowaniem. - Uznam ją za niebyłą - stwierdził.

Share
Ultimatum Kukiza. Chodzi o ustawę antykorupcyjną Ultimatum Kukiza. Chodzi o ustawę antykorupcyjną Źródło: PAP, fot: Mateusz Marek
dvlrq8h

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym na 15-17 września, posłowie mają zając się wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Jak zagłosuje w tej sprawie koło Kukiz'15?

Paweł Kukiz w rozmowie z PAP przypomniał, że jego ugrupowanie ma podpisaną z PiS umowę. - Wspólnie z nimi głosujemy w sprawach personalnych, wspólnie z nimi głosujemy nad Polskim Ładem, a oni w zamian uchwalają nasze ustawy - powiedział.

- Nie mam dziś powodów, by podejrzewać, iż PiS nie będzie chciało wywiązywać się z tej umowy, ale gdyby tak postąpiło, to uważam umowę za niebyłą - powiedział Kukiz.

- Jest więc oczywistym, że jeśli na najbliższym Sejmie nie będzie uchwalona nasza ustawa antykorupcyjnej, to nie będziemy głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość - zapowiedział Kukiz.

dvlrq8h

Zgodnie ze wstępnym harmonogramem Sejmu, 15 września od godz. 16 posłowie zajmą się sprawozdaniem komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, czyli projektem ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz'15.

Głównym celem propozycji jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. Projekt zakłada m.in. pozbawianie praw publicznych osób skazywanych za przestępstwa korupcyjne i zakaz zajmowania przez nie stanowisk w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Projekt jest po pierwszym czytaniu.

Schetyna o decyzjach Kukiza. „Kompletna ruina”

Umowa pomiędzy PiS a Kukiz'15, która została zawarta na przełomie maja i czerwca, dotyczy wzajemnego wsparcia w Sejmie inicjatyw obu ugrupowań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvlrq8h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvlrq8h
dvlrq8h
Więcej tematów