Trwa ładowanie...
d2sysa5

Ulicami Poznania przejdzie Orszak Trzech Króli

6 stycznia już tradycyjnie poznaniacy będą mogli podziwiać Orszak Trzech Króli. Tym razem żywego wielbłąda zastąpi drewniana atrapa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulicami Poznania przejdzie Orszak Trzech Króli
(Urząd Miasta Poznania)
d2sysa5

Odkąd święto Trzech Króli ustanowiono dniem wolnym od pracy, w wielu miastach Polski organizowane są barwne orszaki z udziałem biblijnych mędrców - Kacpra, Melchiora i Baltazara. Nie inaczej jest w Poznaniu, gdzie tradycja organizowania Orszaku Trzech Króli zakorzeniła się na dobre.

Największą atrakcją pochodu były zawsze żywe zwierzęta, na których poruszali się królowie - w poprzednich latach organizatorom udawało się nawet sprowadzić żywego wielbłąda. W tym roku wielbłąd też będzie, ale... sztuczny, wykonany z drewna. Na trasie marszu zostaną też ustawione drewniane figury Kacpra, Melchiora i Baltazara, z którymi każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie.

Pochód wystartuje z placu Wolności we wtorek, 6 stycznia o godz. 12. Podobnie jak w ostatnich latach pierwsze 10 tys. osób otrzyma papierową koronę, która jest atrybutem wyjątkowego święta Trzech Króli.

d2sysa5

W Orszaku Trzech Króli będzie można spotkać wiele postaci znanych z Biblii. Wśród nich znajdą się anioły, diabły, rzymscy legioniści czy Herod.

Pochód zakończy msza święta w poznańskiej Farze, która rozpocznie się o godz.13.45.

Podziel się opinią

Share

d2sysa5

d2sysa5
d2sysa5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów