Ulewy nad Polską. Brzeziny pod wodą: "wystarczyło pół godziny"

Nad Polskę napłynął wilgotny niż, który sprowadził na nasz kraj falę intensywnych opadów deszczu. Pada już na Mazowszu, w woj. lubelskim, śląskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim. Leje także w woj. łódzkim, gdzie intensywny deszcz niemal zatopił ulice Brzezin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulewy na Polską. Strażacy mają pełne ręce roboty
Ulewy na Polską. Strażacy mają pełne ręce roboty (PAP, Fot: Adam Warżawa)
WP

- Wszystko trwało chwilę, maksymalnie 30-40 minut - opowiada TVN Meteo Aleksander Grad z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach. Tyle czasu wystarczyło, by podtopiony został fragment biegnącej przez miasto drogi krajowej nr 72.

To co działo się na DK 72, przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Mickiewicza w Brzezinach, mozna zobaczyć na filmie zamieszczonym na Facebooku, na profilu "Brzeziny bez cenzury".

WP

Podobna sytuacja panowała na wielu ulicach miasta.

Straż w Brzezinach do godz. 16.20 przeprowadziła 11 interwencji związanych z wypompowaniem wody z zalanych ulic oraz piwnic.

Jak informują czytelnicy WP ulewa dała się także we znaki mieszkańcom Piastowa pod Warszawą. Studzienki nie nadążały z odbieraniem wody. Na ulicach tworzyły się głębokie rozlewiska.

WP

Źródło: tvnmeteo.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP