Trwa ładowanie...
d40dicx

Ułatwienia w rejestracji domen WWW - od przyszłego roku

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK zamierza na początku przyszłego roku zliberalizować zasady rejestracji i weryfikacji domen internetowych, czyli adresów stron www użytkowników. Poinformował o tym w czwartek w Zakopanem dyrektor NASK Maciej Kozłowski, podczas V Konferencji Miasta w Internecie.

d40dicx
d40dicx

Od 1 stycznia przyszłego roku zamierzamy wprowadzić liberalizację zasad weryfikacji, w tym sensie że odstąpimy od sprawdzania prawa podmiotu do "nazwy domenowej". Do tej pory staraliśmy się sprawdzać prawa użytkownika do tej nazwy. Nastąpi też pewna automatyzacja rejestracji domeny, będzie możliwe wniesienie opłaty kartą kredytową - powiedział Kozłowski. Zastrzegł, że nie będzie to jeszcze pełna automatyzacja rejestracji domeny, na przykład tak, jak to się dzieje obecnie w USA.

Dyrektor NASK-u wyjaśnił, że zasadniczym problemem odstąpienia od całkowitej weryfikacji praw użytkowników do domeny internetowej byłby brak ochrony praw podmiotów, którym konkretne adresy rzeczywiście przysługują. W ochronie praw użytkowników chodzi o to, aby niepowołany podmiot nie zawłaszczył cudzej domeny, korzystając wyłącznie z prawa pierwszeństwa.(kar)

d40dicx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40dicx
Więcej tematów