Ukraińskie media: Zełenski spotkał się z Vance'em
W Rzymie doszło do spotkania prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z wiceprezydentem USA J.D. Vance'em - informują ukraińskie media. W spotkaniu uczestniczył też amerykański sekretarz stanu Marco Rubio.
Do spotkania, jak podała Ukraińska Prawda, powołując się na informacje od przedstawicieli ukraińskiej delegacji, doszło po mszy inauguracyjnej papieża Leona XIV w Watykanie.
W spotkaniu uczestniczył również sekretarz stanu USA Marco Rubio.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.
"Trump traci cierpliwość". Zełenski spotka się z Putinem?
Wcześniej, przed rozpoczęciem mszy inauguracyjnej, prezydent Ukrainy i wiceprezydent USA przywitali się uściskiem dłoni.
Pierwsze spotkanie po awanturze w Białym Domu
Jak podkreślają ukraińskie media, to pierwsze spotkanie Zełenskiego z Vance'em od czasu kłótni, do której doszło między liderami w lutym w Białym Domu.
Zełenski spotkał się w zeszłym miesiącu w Watykanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pogrzebie papieża Franciszka.
Biały Dom nazwał to krótkie spotkanie "bardzo produktywnym", a Zełenski stwierdził, że ma ono potencjał, by stać się wydarzeniem historycznym.
Źródło: pravda.com.ua