Trwa ładowanie...
ycipk-1itsz5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraiński sierżant zginął podczas szturmu na jego jednostkę w Symferopolu

Podczas szturmu rosyjskich żołnierzy na ukraińską jednostkę wojskową w Symferopolu na Krymie zastrzelony został wojskowy sił zbrojnych Ukrainy - poinformował przedstawiciel ukraińskiego ministerstwa obrony na półwyspie Władysław Selezniow. Ranny został także drugi ukraiński żołnierz. Agencja Kryminform podała natomiast, że również w Symferopolu zastrzelono jednego i raniono innego członka tzw. rosyjskiej samoobrony półwyspu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uzbrojeni członkowie tzw. samoobrony Krymu
Uzbrojeni członkowie tzw. samoobrony Krymu (PAP/EPA, Fot: YURI KOCHETKOV)
ycipk-1itsz5

Według Selezniowa zastrzelony to sierżant, który ochraniał parking jednostki w Symferopolu. Podczas strzelaniny ranny został kapitan tej jednostki; odwieziono go do szpitala.

"W chwili obecnej ukraińscy oficerowie zostali poinformowani, że są aresztowani. Odebrano im dokumenty" - napisał Selezniow na swoim profilu na Facebooku.

Z kolei agencja Kryminform podała, że również w Symferopolu zastrzelono jednego i raniono innego członka tzw. rosyjskiej samoobrony półwyspu. - W Symferopolu na ulicy Kubańskiej z okna jednego z budynków otworzono ogień, prawdopodobnie z karabinu snajperskiego. Według wstępnych danych zabity został jeden z członków samoobrony, a jeszcze jeden został ranny - powiedział cytowany przez agencję anonimowy przedstawiciel milicji.

ycipk-1itsz5

Wcześniej informowano o próbie szturmu jednostki przez nieokreślonych napastników, podczas której ranny został ukraiński oficer. Według relacji dowódcy marynarki wojennej Ukrainy admirała Serhija Hajduka oficer został dwukrotnie postrzelony w nogę. Admirał nie ujawnił, kto uczestniczył w szturmie na jednostkę: czy były to wojska rosyjskie, czy też tzw. rosyjska samoobrona Krymu, kontrolowana przez nieuznawane w Kijowie krymskie władze.

Na naradzie ministerstwa obrony z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem Hajduk poinformował, że w ostatnim czasie coraz częściej zdarzają się przypadki porwań oficerów armii ukraińskiej. Takich incydentów było pięć; trzech żołnierzy udało się uwolnić, dwóch pozostaje w rękach samoobrony.

Samoobrona Krymu zachęca ukraińskich żołnierzy, by złożyli przysięgę na wierność tzw. Republice Krymu, która we wtorek została przyjęta do Federacji Rosyjskiej. Ukraińcy na razie nie godzą się na złamanie przysięgi wobec swego kraju i pozostają w swych bazach otoczonych przez wojska rosyjskie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1itsz5

ycipk-1itsz5
ycipk-1itsz5