Trwa ładowanie...

Ukraiński fotoreporter zabity na wschodzie kraju

Ukraiński dziennikarz zginął w ostrzale artyleryjskim przeprowadzonym przez prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju - poinformowały władze wojskowe. Gazeta "Segodnia" poinformowała, że był to pracujący dla niej fotoreporter Serhij Nikołajew.

Share
Ukraiński fotoreporter zabity na wschodzie kraju
Źródło: PAP/EPA, Fot: LUCA PIERGIOVANNI
d47bzu1

Jak poinformował rzecznik ukraińskich sił zbrojnych, do tragicznego zdarzenia doszło w kontrolowanej przez Ukraińców miejscowości Pieski. Andrij Łysenko dodał, że po ostrzale dziennikarz trafił do szpitala wojskowego, gdzie zmarł z powodu odniesionych ran.

- Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów. Wiadomo, że dziennikarz zginął w wyniku ostrzału artyleryjskiego - powiedział rzecznik.

d47bzu1

Kontrolowana przez Ukraińców miejscowości Pieski leży na linii frontu walk z separatystami.

Rozejm na wschodzie Ukrainy formalnie obowiązuje od nocy z 14 na 15 lutego; został uzgodniony w zawartym w Mińsku 12 lutego nowym porozumieniu pokojowym. Przewiduje ono m.in. zawieszenie broni, a następnie wycofanie ciężkiego uzbrojenia ze strefy walk i powstanie strefy buforowej; obie strony konfliktu miały opuścić tę strefę w ciągu 14 dni od wstrzymania walk. Wciąż dochodzi tam jednak do walk, w których giną przede wszystkim ukraińscy żołnierze.

Zobacz również film: relacja świadka ostrzału Mariupola

d47bzu1

Podziel się opinią

Share
d47bzu1
d47bzu1
Więcej tematów