Trwa ładowanie...

Ukraińcy ostrzelali Wyspę Węży. Zniszczyli rosyjską obronę powietrzną

Ukraińskie siły zbrojne przeprowadziły atak na rosyjską obronę powietrzną na Wyspie Węży na Morzu Czarnym. Systemy wroga zlikwidowano przy użyciu dronów. W sieci opublikowano zdjęcie satelitarne ukazujące skalę sukcesu.

Ukraińskie drony zniszczyły rosyjską obronę powietrzną na Wyspie WężyUkraińskie drony zniszczyły rosyjską obronę powietrzną na Wyspie Węży
d1zkwx4
d1zkwx4

"Ukraińskie drony zestrzeliły rakiety ziemia-powietrze Pantsir i zniszczyły kilka budynków na Wyspie Węży" - napisał na Twitterze Jack Detsch, dziennikarz amerykańskiego magazynu "Foreign Policy".

Do wpisu dołączył zdjęcie satelitarne wykonane przez koncern technologiczny Maxar Technologies. Na fotografii widać zniszczenia powstałe w wyniku ukraińskiego ostrzału.

W innym wpisie Detsch przekazał, że Ukraińcom udało się także zniszczyć rosyjski okręt desantowy, który był zacumowany przy Wyspie Węży.

O Wyspie Węży świat usłyszał już na samym początku agresji na Ukrainę, kiedy to zajęli ją rosyjscy żołnierzy. Początkowo informowano, że wszyscy stacjonujących na wyspie ukraińscy pogranicznicy zginęli, jednak ostatecznie potwierdzono, że trafili do niewoli.

d1zkwx4

Bitwa o Azowstal. Rosjanie wciąż ostrzeliwują hutę

W piątek rano doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował, że rosyjskie wojska nadal prowadzą ostrzały zakładów metalurgicznych Azowstal. "Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowana" - wskazał Andriuszczenko. Podkreślił, że siły Federacji Rosyjskiej rozpoczęły naziemny szturm na hutę.

Ogromne szkody, jakie wyrządzili Rosjanie najlepiej widoczne są na publikowanych w sieci zdjęciach.

Azowstal jest ostatnim punktem ukraińskiego oporu w Mariupolu, bronionym przez pułk Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielną Brygadę Piechoty Morskiej. W ostatnich dniach udało się uratować kilkuset cywilów, którzy przez około dwa miesiące ukrywali się w rozległych podziemnych korytarzach i schronach na terenie kombinatu. Zorganizowanie konwojów humanitarnych było możliwe dzięki współpracy strony ukraińskiej z ONZ.

d1zkwx4

Przeczytaj również:

Zobacz też: Odwet za incydent z Dnia Zwycięstwa. Co z ambasadorem Rosji w Polsce?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zkwx4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d1zkwx4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj