Trwa ładowanie...
d1qi8hf

Ukraina: w obronie rządu premiera Juszczenki

Na listach wyrażających poparcie dla ukraińskiego rządu Wiktora Juszczenki zebrano dotychczas ponad milion podpisów. Akcję od 15 marca prowadzą cztery centroprawicowe ugrupowania - Reformy i Porządek, Kongres Ukraińskich Nacjonalistów oraz dwa ruchy narodowe.

Share
d1qi8hf

Liderzy tych partii liczą, że dzięki inicjatywie uda się zapobiec dymisji gabinetu Juszczenki. Oprócz zbierania podpisów, jego zwolennicy chcą zorganizować w połowie kwietnia demonstracje przed budynkiem parlamentu w Kijowie.

17 kwietnia rząd ma przedstawić w parlamencie sprawozdanie z rocznej działalności. Politycy centroprawicy i opozycja przekonują, że tego dnia wpływowi i związani z prezydentem Kuczmą oligarchowie wraz z komunistami podejmą próbę zdymisjonowania premiera Juszczenki i jego gabinetu. By temu zapobiec, cztery centroprawicowe partie chcą zebrać do 17 kwietnia kilka milionów podpisów zwolenników rządu.

Zdaniem szefów tych ugrupowań, możliwa dymisja reformatorskiego rządu Juszczenki to groźba destabilizacji sytuacji politycznej i gospodarczej na Ukrainie. Dlatego centroprawica postanowiła zjednoczyć siły, by zapobiec odwołaniu gabinetu, któremu - jej zdaniem - udało się przezwyciężyć kryzys gospodarczy. (jask)

d1qi8hf

Podziel się opinią

Share
d1qi8hf
d1qi8hf
Więcej tematów