Trwa ładowanie...

Ukraina. W Doniecku powstają bunkry i miejsca w szpitalach

W Doniecku trwają przygotowania do możliwych działań zbrojnych. Separatyści zarządzili przygotowanie bunkrów oraz utworzenie miejsc w szpitalach - informują w czwartek ukraińskie media. Ponadto jak podaje jeden z lokalnych portali, z urzędów znikają archiwa, a budynki rządowe są zabezpieczane.
Share
Według doniesień mediów, w Doniecku rozpoczęto mobilizacje do możliwych działań bojowych
Według doniesień mediów, w Doniecku rozpoczęto mobilizacje do możliwych działań bojowychŹródło: EASTNEWS, Fot: AA/ABACA/Abaca/East News
d161xyv

Separatyści w Doniecku zarządzili aktywizację do możliwych działań zbrojnych. Kontrolujący tzw. Doniecką Republikę Ludową wezwali do przygotowania schronów oraz utworzenia miejsc w lokalnych szpitalach. Takie informacje przekazały w czwartek ukraińskie media, w tym m.in. korespondent portalu Nowosti Donbasa z Doniecka.

Poinformowano również, że rozpoczęto zabezpieczanie budynków administracji rządowej za pomocą worków wypełnionych piaskiem. Ponadto, z urzędów mają być wywożone archiwa.

- Powiedzieli dzisiaj, by zwolnić 60 proc. łóżek i doprowadzić do porządku schrony - mówił mediom rozmówca z jednego ze szpitali.

d161xyv

Ukraina. W Doniecku powstają bunkry, przygotowywane są miejsca w szpitalach

Zdjęcia budynków zabezpieczonych workami – ułożonymi między innymi w oknach – miały zostać udostępnione w środę na kontach lokalnych użytkowników mediów społecznościowych. Workami obłożono też inne budynki.

W Doniecku mają być przygotowywane schrony East News
W Doniecku mają być przygotowywane schrony Źródło: East News, Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Jak twierdzi serwis, przygotowywane są też bunkry. Zarządzono również zwiększenie miejsc w placówkach medycznych. - Powiedzieli dzisiaj, by zwolnić 60 proc. łóżek i doprowadzić do porządku schrony do 21 kwietnia – miał powiedzieć portalowi pracownik jednego ze szpitali.

d161xyv

Eskalacja napięcia na linii Rosja-Ukraina

W ostatnim czasie na granicy ukraińsko-rosyjskiej obserwowana jest eskalacja napięcia. Rosja zwiększa liczebność swoich wojsk przy granicy z Ukrainą oraz na zaanektowanym Krymie.

  • Separatyści wezwali też do utworzenia miejsc w szpitalach
  • Separatyści wezwali też do utworzenia miejsc w szpitalach
  • Separatyści wezwali też do utworzenia miejsc w szpitalach
Źródło: AA/ABACA/Abaca/East News, EASTNEWS

Jak w środę oznajmił naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryło Budanow, jednym z wariantów rozwoju wydarzeń jest prowokowanie przez Rosję sił zbrojnych Ukrainy do realizowania działań bojowych na tymczasowo okupowanym terytorium Donbasu, a następnie oskarżenie Ukrainy o naruszenie istniejących uzgodnień.

d161xyv

Prof. Simon odradza leczenie amantadyną pacjentów z COVID-19

Źródło: PAP

Przeczytaj także:

Gorąco na linii USA-Rosja. Moskwa ostrzega Waszyngton i oskarża o prowokacje

Ukraina. Zełenski o działaniach Rosji. "Do interwencji może dojść w każdej chwili"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d161xyv

Podziel się opinią

Share
d161xyv
d161xyv
Więcej tematów