Trwa ładowanie...

Ukraina. Trzech żołnierzy zginęło w wybuchu w Donbasie

Trzech ukraińskich żołnierzy zginęło w wybuchu niezidentyfikowanego ładunku w obwodzie donieckim na wschodnich krańcach kraju. O zdarzeniu poinformowała ukraińska delegacja w trójstronnej grupie kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie.
Share
Ukraina. Trzech żołnierzy zginęło w wybuchu w Donbasie
Ukraina. Trzech żołnierzy zginęło w wybuchu w DonbasieŹródło: PAP
d2349jp

Wybuch miał miejsce pod miejscowością Nowołuhańske, kiedy żołnierze zmierzali do swoich pozycji. Z danych przekazanych przez ukraińską redakcję BBC wynika, że od początku roku w konflikcie zbrojnym w Donbasie zginęło 11 żołnierzy armii ukraińskiej.

W rejonie konfliktu obowiązuje zawarty w lipcu rozejm, ale wciąż dochodzi tam do wielu incydentów. 11 lutego rejon starć odwiedził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podczas jego wizyty w Donbasie zginęło dwóch żołnierzy, a międzynarodowa komisja monitorująca sytuację w obwodzie donieckim odnotowała aż 900 przypadków złamania zasad wypracowanego rozejmu.

Konflikt w Donbasie trwa od 2014 roku. Stronami w nim są armia Ukrainy i rebelianci wspierani przez Rosję. Od początku starć zginęło tam ponad 13 tysięcy osób.

d2349jp

Zakopane. Takich tłumów nie było tu od dawna. Jedna rzecz niezwykle martwi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2349jp

Podziel się opinią

Share
d2349jp
d2349jp
Więcej tematów