Trwa ładowanie...
dkv0pbb

Ukraina. Sąd skazał zamachowców na dożywocie. Potem ich wypuścił

W sobotę sąd w Charkowie skazał trzech mężczyzn na dożywocie za zorganizowanie zamachu terrorystycznego w lutym 2015 r. Zaraz potem skazanych uwolniono. Mają zostać w niedzielę objęci wymianą jeńców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W niedzielę ma dojść do wymiany jeńców między Ukrainą a separatystami z Donbasu
W niedzielę ma dojść do wymiany jeńców między Ukrainą a separatystami z Donbasu (East News, Fot: TOMASZ WIERZEJSKI/FOTONOVA)
dkv0pbb

Trzej skazani na dożywocie to Wołodymyr Dwornikow, Wiktor Tetiucki i Serhij Baszłykow. Sąd zdecydował także o konfiskacie ich mienia. Jak wyjaśnił ukraiński prokurator Wołodymyr Lymar, sędzia podjął decyzję o uwolnieniu skazanych, bo w niedzielę będą przekazani prorosyjskim separatystom w Donbasie w ramach wymiany jeńców - podaje Polsat News za PAP.

Do krwawego zamachu doszło w lutym 2015 r. koło Pałacu Sportu w Charkowie. Pomiędzy uczestników marszu pokojowego wrzucono ładunek wybuchowy. Zginęły cztery osoby. Jeszcze tego samego dnia ujęto sprawców zamachu. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że podejrzani przeszli szkolenie w Rosji.

W niedzielę planowana jest wymiana jeńców między Ukrainą a prorosyjskimi separatystami w Donbasie. Ukraina ma przekazać 87 jeńców, a separatyści 55.

dkv0pbb

Wymiana została uzgodniona podczas szczytu czwórki normandzkiej (Ukraina, Rosja, Niemcy, Francja) w Paryżu 9 grudnia.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkv0pbb
dkv0pbb

Podziel się opinią

Share
dkv0pbb
dkv0pbb
Więcej tematów