Trwa ładowanie...

Ukraina: haker wykradł maile doradcy Władimira Putina. Kreml: on nie używa poczty elektronicznej

• Kreml zdementował ukraińskie informacje o wykradzeniu e-maili doradcy Władimira Putina

• Doradca prezydenta, Władisław Surkow nie używa poczty elektronicznej - stwierdzil rzecznik Kremla

• Informację o wykradzeniu e-maili Surkowa potwierdziły wczoraj służby Ukrainy

Share
Ukraina: haker wykradł maile doradcy Władimira Putina. Kreml: on nie używa poczty elektronicznej
Źródło: Fotolia, Fot: rzoze19
d3fdazu

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w środę, że nie jest możliwe, by ukraińscy hakerzy przejęli maile doradcy prezydenta Rosji, Władisława Surkowa, ponieważ "w ogóle nie posługuje się on pocztą elektroniczną" - poinformowała agencja TASS.

Jak oznajmił Pieskow, osoby, które twierdzą, że umieściły w internecie korespondencję Surkowa, musiały się "porządnie napocić", ponieważ - dodał - Surkow "w żaden sposób nie posługuje się pocztą elektroniczną - ani w celach zawodowych, ani prywatnych".

d3fdazu

Rzecznik Kremla powiedział, że administracja rosyjskiego prezydenta zaznajomiła się z umieszczoną w internecie "korespondencją Surkowa". - Ciekawy dokument - oświadczył.

Podkreślił, że pracownicy prezydenckiej administracji podlegają ustawodawstwu o tajemnicy państwowej i w pracy z danymi oraz informacjami obowiązują ich ścisłe regulacje.

Z kolei we wtorek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła autentyczność dokumentów, mających pochodzić ze skrzynki mailowej doradcy Władimira Putina. Do ich kradzieży przyznała się ukraińska grupa hakerska Cyberhunta.

- Mogę oficjalnie oświadczyć, że potwierdziliśmy autentyczność większości tych dokumentów; odpowiadają one dokumentom, które konfiskowaliśmy u osób związanych z rosyjskimi służbami specjalnymi i które zostały przez nie zwerbowane - powiedział przedstawiciel SBU Ołeksandr Tkaczuk.

d3fdazu

Surkow uważany jest za osobę odpowiedzialną za politykę Rosji wobec Ukrainy. Według ukraińskich władz doradca Putina bywał na opanowanych przez prorosyjskich separatystów obszarach Donbasu.

O włamaniu do skrzynki pocztowej Surkowa hakerzy poinformowali w poniedziałek. Wykradzione dokumenty umieścili na stronie internetowej cyberhunta.com. "W jego poczcie znaleźliśmy przestępcze plany Putina (...) mówiące o dalszym zajmowaniu terytoriów na zachodniej Ukrainie, w tym plany destabilizacji życia politycznego i przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych" - ogłosili.

d3fdazu

Podziel się opinią

Share
d3fdazu
d3fdazu
Więcej tematów