Trwa ładowanie...
Ujazdowski poza kierownictwem PiS. Łapiński w "WP rozmowie" tłumaczy powody decyzji partii

Ujazdowski poza kierownictwem PiS. Łapiński w "WP rozmowie" tłumaczy powody decyzji partii

11 września Rada Polityczna PiS wybrała nowych wiceprezesów partii. W Komitecie Politycznym zabrakło miejsca dla Kazimierza Ujazdowskiego, który ostatnio krytykował politykę partii ws. Trybunału Konstytucyjnego. - Po prostu skończyła się kadencja poprzedniego komitetu, więc nikt nie został odwołany, tylko odbyły się nowe wybory. Prezes Jarosław Kaczyński stwierdził, że w kierownictwie partii powinny być osoby, które prezentują jej stanowisko - powiedział w "WP rozmowie" Krzysztof Łapiński (PiS).

Share
d317gud

Wyjaśnił, że chodzi o stanowisko partii "w sprawach najważniejszych, bo w sprawach pomniejszych można się różnić". - Ponieważ stanowisko europosła Kazimierza Ujazdowskiego jest znane i jest odmienne od stanowiska partii, stąd taka decyzja - dodał Łapiński.

- Większość osób w funkcji wiceprezesa i w komitecie politycznym PiS to osoby, które były jeszcze w poprzedniej kadencji. Teraz pojawiło się kilka nowych osób, dwie w funkcji wiceprezesa oraz 4-5 w komitecie politycznym. To nie jest tak, że jak ktoś był w poprzedniej kadencji, to ma to zapewnione na kolejnych dziesięć - powiedział.

Zobacz cały odcinek:

d317gud

Podziel się opinią

Share
d317gud
d317gud
Więcej tematów