Trwa ładowanie...

Ujawnił numer Patryka Jakiego. Sąd umorzył postępowanie

Sąd Rejonowy w Opolu umorzył postępowanie wobec Romana Kołbuca, który był oskarżony o nawoływania do nękania wiceministra sprawiedliwości, prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, a także wojewody opolskiego Adriana Czubaka. Decyzja jest nieprawomocna.

Share
Ujawnił numer Patryka Jakiego. Sąd umorzył postępowanie
Źródło: East News, fot: Maciej Stanik/REPORTER
d1qlafl

Postępowanie dotyczyło wpisu, w którym Kołbuc podał na Facebooku numery telefonów polityków. Upublicznił je, aby ludzie mający zastrzeżenia ws. budowy obwodnicy Opola kierowali swoje skargi bezpośrednio do Jakiego, Czubaka i Wiśniewskiego.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył 4 kwietnia 2017 roku Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości żalił się, że po publikacji wpisu zaczął odbierać telefony od nieznanych osób. Podobnych niedogodności doświadczyli prezydent Wiśniewski i wojewoda Czubak.

Gdy o sprawie zrobiło się głośno, wiceminister Jaki przesłał regionalnym mediom oświadczenie, w którym opowiedział się za warunkowym umorzeniem postępowania karnego. Do wniosku przychylił się również prezydent Opola. We wtorek do sądu wpłynęło oficjalne oświadczenie wiceministra, w którym wnosił o umorzenie sprawy - tak jak obrona Kołbuca. Prokurator jednak podtrzymał swój wniosek o skierowaniu sprawy na wokandę.

Zobacz też: Jaki: Gronkiewicz-Waltz pozwoliła na to, by haniebnie czyścić ludzi

Argumentując wyrok sędzia sędzia Marzena Drozdowska stwierdziła, że samo upublicznienie numeru telefonu to zbyt mało, aby udowodnić, że oskarżony nawoływał do nękania. Roman Kołbuc nie krył zadowolenia z wyroku.

- Wydaje mi się, że to była jedyna możliwa decyzja sądu. Bardzo się cieszę, że jest tak a nie inaczej. Ale czy dzisiaj, po tym co przeszedłem, jeszcze raz bym to zrobił? Nie wiem - powiedział w rozmowie z PAP.
Źródło: radio.opole.pl/gazetaprawna.pl

d1qlafl

Podziel się opinią

Share
d1qlafl
d1qlafl
Więcej tematów